В дербито на десетия кръг в първенството на Италия Рома победи Лацио с 3:2. За домакините се разписаха Вучинич, Мансини  и Перота, а за символичните гости Томазо Роки и Ледесма.

Срещата започна с лек териториален натиск на "вълците", но това не доведе до резултат пред вратата на Лацио.

Първата сериозна опасност пред вратата на Балота бе сътворена от Мирко Вучинич  и Мансини в 11-ата минута на двубоя. Черногорецът свали кълбото на Мансини след центриране отляво на нападението, но бразилецът пропусна след като шутира балонно.

В ответната атака Томазо Роки се възползва от филигранен пас, в центъра на отбраната Филип Мексес се засуети покри засадата и за Роки не бе проблем да открие резултата.

В 16-ата минута отново най-активният в състава на Рома Вучинич бе изведен сам срещу Балота, но стражът на Лацио прояви невероятен рефлекс и отрази удара, а при добавката на нападателя отново не му остави шансове.

Все пак радостта на футболистите в сини фланелки залезе в 19-ата минута на срещата. Мансини и Вучинич матираха отбраната на символичните гости и след двойно подаване националът на Черна гора възстанови равенството.

Към края на полувремето Мансини обърна развоя на резултата като с прекрасен гол изведе Рома напред в резултата. Двойно подаване с Мексес изведе бразилеца на стрелкова позиция и между бранителите в сини хланелки защитникът отбеляза с красив удар.

През втората част мача продължи да е равностоен, а в 56-ата минута Симоне Перота успя да вкара трети гол за Рома. Вучинич намери Перота, който елегантно овладя кълбото и реализира.

В 70-ата минута Ледесма изпълни отлично пряк свободен удар за Лацио, кълбото се удари в напречната греда и влетя в мрежата на Тони.

До края на срещата Лацио се опита да изравни резултата, но не успя и "вълците" взеха трите точки от градското дерби.

В друга среща от кръга Милан се поздрави с категоричен успех като гост на Сампдория и победи с 5:0. Категорични победи записаха Ювентус и шампиона Интер.
"Бианконерите" победиха с 3:0 у дома Емполи, а "нерадзурите" с 4:1 коравия тим на Дженоа.