Милан записа първа победа в градското дерби срещу Интер от две години насам, след като триумфира с 2:1 в Дерби дела Мадонина. Кристиан Пулишич даде аванс на Милан в 10-ата минута, но Интер изравни в 28-ата минута чрез Федерико Димарко. "Росонерите" стигнаха до победата след късното попадение в 89-ата минута на Матео Габиа.

По този начин Милан сложи край на черната серия от шест поредни загуби в Дерби дела Мадонина.

В 10-ата минута Кристиан Пулишич изпревари Хенрих Мхитарян и тръгна на солов рейд. Американският национал навлезе в наказателното поле и стреля покрай Зомер, за да даде аванс на "росонерите".

Интер успя да отговори на предизвикателството в 28-ата минута. Федерико Димарко проби отляво и комбинира на двойно с Лаутаро Мартинес, след което от чиста позиция порази целта, за да възстанови паритета.

Интер имаше своя шанс за втори гол в 72-рата минута, когато Лаутаро Мартинес стреля от средна дистанция, но Майк Менян направи страхотно спасяване.

Милан успя да пробие Ян Зомер и стената пред него в 89-ата минута, когато след центриране положение Матео Габиа засече топката и реализира, за да донесе успеха на "росонерите" в Дерби дела Мадонина.