Ливърпул постигна знаменита победа над Милан с 3:1 в среща от първия кръг в основната фаза а Шампионска лига. "Мърсисайдци" достигнаха до успеха по драматичен начин, след като в рамките на едно полувреме се пребориха за заветния обрат. Двата отбора изиграха страхотен двубой, предложил атакуващ и интензивен футбол, както и цели три попадения за едно полувреме.

Първо Кристиан Пулишич изведе "росонерите" напред в резултата с гол 3-ата минута. В 23-ата минута Ибрахима Конате изравни, а четири минути преди края на първата част партньорът му в отбрана Върджил Ван Дайк реализира. Двубоят окончателно бе предрешен в 67-ата минута чрез гол на халфа Доминик Собослай.

Снимка 682842

Стратегията на Милан да се осланя на контраатаки в днешния сблъсък сполучи още в 3-ата минута, тъй като футболистите на Пауло Фонсека свариха неподготвени защитниците на гостите, когато крилото Кристиан Пулишич напредна по десния фланг и напълно необезпокояван разпъна мрежата на Алисон за 1:0.

Снимка 682844

"Мърсисайдци" удържаха импулса на домакините и постепенно заиграха по-спокойно на негостоприемния "Сан Сиро". В 16-ата минута, в първата си опасна атака чрез продължително разиграване топката достигна до Мохамед Салах, който с топовен изстрел на границата на наказателното поле разстресе горния страничен стълб на вратата на Майк Менян.

Усилията на гостите да възстановят паритета се увенчаха с успех. В 23-ата минута при центриране от фаул отбраната на Милан отново не бе правилно подредена, а от това се възползва максимално защитникът Ибрахима Конате, изпреварвайки Фикайо Томори и Майк Менян, за да се разпише с глава за 1:1.

Снимка 682841

Поставени под напрежение, играчите на Милан допускаха с лекота крилата на Ливърпул да осъществяват пробиви по фланговете. В 29-ата минута Ннидерландският национал Коди Гакпо надбяга Давиде Калабрия, след което центира в наказателното поле, където Майк Менян боксира топката, която попадна в Мохамед Салах, чийто изстрел се отби в горната греда.

Въпреки че допусна гол от статично положение, защитата на Милан за сетен път сгреши фатално при изпълнение на ъглов удар, позволявайки на Ливърпул да сътвори обрат в мача. Левият краен бранител Костас Цимикас центрира в зоната вратаря, а там Върджил Ван Дайк връхлетя към топката и с глава отбеляза за 2:1 в полза на Ливърпул.

Снимка 682839

"Мърсисайдци" стартираха със завидна увереност второто полувреме и моментално създадоха опасност пред противниковата врата. В 48-ата минута нападателят Диего Жота получи извеждащ пас на точката на дузпата, ала Майк Менян блесна с отлично спасяване.

В хода на мача бързите играчи на Ливърпул съумяхваха безпроблемно да преодоляват разредената защита на Милан в днешния сблъскък, което се оказа пагубно за състава на Пауло Фонсека. В 66-ата минута Коди Гакпо се откъсна от опеката на бранителите на "росонерите, навлезе в наказателното поле и комбинира с Доминик Собослай, който с акуратен удар реализира за 3:1.

Милан - Ливърпул 1:3, (Развой на срещата по минути)