Лацио постигна нова убедителна победа в Лига Европа, след като спечели с 4:1 при домакинството си на Ница от втория кръг на турнира, а двубоят се игра под проливен дъжд.

Още в първите минути римляните наложиха натиск, който даде резултат в 20-ата минута, когато Педро Родригес отправи страхотен шут, при който топката се отклони в напречната греда, но попадна в мрежата.

В 35-ата минута Валентин Кастейянос прехвърли елегантно вратаря Марчин Булка с топката и така удвои преднината на своя тим.

В 41-вата минута Жереми Бога направи красива комбинация с Юсуфа Мукоко и с удара си намали изоставането на французите при 2:1.

В 53-тата минута Кастейянос стреля мощно и се разписа за втори път в двубоя за 3:1, като първоначално беше маркирана засада, която обаче беше отменена от ВАР и голът беше зачетен.

В 67-ата минута именно Кастейянос си спечели дузпа след нарушение на Булка срещу него. Вместо да оформи своя хеттрик, нападателят преотстъпи изпълнението на появилия се като резерва капитан Матия Дзакани, който от бялата точка направи резултата 4:1.

Това е втора поредна победа за Лацио в Лига Европа след тази с 3:0 над Динамо (Киев) и така тимът поведе в класирането със своя пълен актив от 6 точки и головата си разлика от 7:1.