Женският национален отбор на България по хандбал взе първа победа след близо 9 години без успех на международната сцена. "Лъвиците" победиха Люксембург с 33:21 във втория си мач от първата фаза на квалификациите на Световното първенство през 2025 година. Вчера България загуби с 21:29 от Италия.

Българките поведоха с 8:3, а до почивката разликата стана 6 точки - 16:10.

През вторите 30 минути отборът на България продължи да доминира и систематично увеличаваше преднината си, която до края достигна 12 гола за 33:21. Комфортният аванс на тима даде възможност в игра да се включат всички момичета от скамейката. Мелина Спасова изигра резултатно полувреме, в което наниза 6 гола и завърши с общо 9 на сметката си. Поли Генчева беше топ реализатор за българския тим в срещата с общо 12 попадения. Състезателката на норвежкия Порс беше определена и за играч на мача в българския отбор.