Аталанта постигна убедителна победа с 6:1 срещу Верона в мач от италианската серия А. "Черно-сините" вкараха пет от головете само в рамките на първите 45 минути, а първите 3 бяха в първите 14 минути.

Още в 6-ата минута Мартен де Роон получи страхотен пас от свой съотборник и с мощен удар прати топката в десния ъгъл - 1:0. След още 3 минути игра Матео Ретеги овладя топката след рикошет и от границата на наказателното поле отбеляза второто попадение.

В 14-ата минута Адемоа Люкман стреля, но Лоренцо Монтипо спаси. Минута по-късно резултатът стана 3:0, а голмайсторът - Шарл Де Кетеларе, който получи топката и без колебания реализира.

Головото шоу продължи и в минутите до края на първото полувреме. В 29-ата минута Адемоа Люкман се измъкна от защитниците и стреля мощно за 4:0. Отново той реализира и петото попадение в 34-ата минута. Гостите успяха да покажат, че и те могат да вкарват в 34-ата минута. Амин Сар стигна до топката в наказателното поле и стреля от движение, а топката влетя право в горния ляв ъгъл на вратата - 5:1.

В 54-ата минута Адемоа Люкман бе близо до нов гол, но порпусна, като нацели напречната греда.

След още 4 минути игра обаче падна и шести гол. Матео Ретеги бе изведен от Шарл Де Кателаре и с хладнокръвен удар направи резултата 6:1.