Отборът на Фиорентина победи Милан с 2:1 в интригуващ двубой. Срещата на "Артемио Франки" ще се запомни най-вече с с трите изпуснати дузпи. Тео Ернандес и Тами Ейбрахам изтърваха от 11-те метра за миланския колос, докато Мойс Кийн бе разочарован от Майк Менян от същата позиция. Головете за победителите отбелязаха точно провинилия се от бялата точка Кийн и Алберт Гудмундсон. За Милан точен бе Кристиан Пулишич.

В първите минути двата отбора седяха много равностойно на "Артемио Франки". След точно четвърт час Алваро Мората стреля с глава над вратата на своя сънародник Давид де Хеа. Отговорът на флорентинци дойде с удар на Андреа Колпани, непревърнал се в гол

При изминаването на около 20 минути игра се стигна до намесата на ВАР. Тогава Лука Пайрето даде дузпа за "виолетовите" за нарушение на рожденика Тео Ернандес срещу Додо. Мойс Кийн се нагърби с изпълнението, но Майк Менян улови и запази резултата 0:0.

Девет минути по-късно Кийн вкара и гол, но попадението бе отменено заради засада. Впоследствие Рафаел Леао стреля, а Де Хеа се намеси подобаващо, опазвайки вратата си.

След 35 минути игра резултатът бе открит. Бившият футболист на Милан - Ясин Адли, наказа доскорошния си съотборник Менян с красив изстрел за 1:0, отбил се в лявата греда до вратаря.

В самия край на първата част и "росонерите" получиха дузпа за побутване на Лука Раниери срещу Тиджани Райндерс. Ернандес се нагърби с изпълнението, но вгорчи още повече рождения си ден, стреляйки на удобна за Де Хеа височина.

Току след почивката Кийн отбеляза още един гол и още един път видя как страничният съдия вдига флага си за засада. Вместо да бъде герой, Кийн се превърна в антигерой. Нападателят изрита Матео Габия в наказателното поле, а Милан получи втора дузпа в 54-тата минута. Този път Тами Ейбрахам стреля от бялата точка. И в този случай резултатът бе същият - Де Хеа спаси вратата си от гол.

В 60-ата минута испанският ветеран нямаше какво да стори, когато Кристиан Пулишич засече от воле феноменално центриране на Тео Ернандес и по още по-впечатляващ начин направи 1:1.

Равенството не се задържа особено дълго - малко под 15 минути. Фикайо Томори подходи лековато при борба за висока топка с Кийн, а оттам насетне топката отиде в краката на Алберт Гудмундсон. Исландецът направи 2:1 с удар в близкия ъгъл на Менян. Малко преди попадението на исландеца играчите на Фио имаха претенции за дузпа, тъй като Тео Ернандес настъпи Колпани в пеналта.

Последните минути също не минаха без драма - първо бе изгонен треньорът на домакините Рафаеле Паладино, а после Кийн удари напречната греда над Менян. В крайна сметка "виолетовите" запазиха аванса си от 2:1.

"Ла Виола" постигна едва втората си победа от началото на сезона в Серия "А" и вече има 10 точки. "Росонерите" пък прекъснаха положителната си поредица от три поредни победи в шампионата пък и остават на шастото място с актив от 11 точки.

Фиорентина - Лацио 2:1 в мач от Серия "А"