След победата с 4:0 над Венеция преди 2 седмици, при която Милан вкара всичките голове до 29-ата минута, сега росонерите отново се развихриха за няколко минути.

Хората на Фонсека вкараха 3 гола в рамките на 4 минути в края на първото полувреме и спечелиха 3:0 срещу Лече у дома. Това е трета поредна победа на Милан в първенството на Серия А и отбора вече има 11 точки, за да се изравни на върха в класирането с Торино, преди останалите мачове от 6-и кръг.

Между 39-ата и 43-ата минута Алваро Мората, Тео Ернандес и Кристиян Пулишич се разписаха във вратата на Владемиро Фалконе и осигуриха успеха на росонерите.

Треньорът Фонсека не направи смени в състава, който победи с 2:1 Интер в неделя. Въпреки че имаше съмнения относно състоянието на Алваро Мората испанеца бе титуляр и то с нова прическа - късо остриган. За Лече липсваше наказания Жилбер и затова Патрик Доргу бе преместен като десен бек. Бившият играч на Милан Анте Ребич водеше атаката заедно с Кръстович.

Челси предложил на Милан 80 милиона евро за Менян

"Росонерите" обаче отказали

Лече нямаше загуба в последните 3 кръга и започна агресивно. Удари на Доргу и Кръстович показаха, че гостите не са се предали. Милан не играеше много активно. Докато не наближи края на първото полувреме.

В 39-ата минута Тео Ернандес центрира от фаул и на близката греда Мората отклони с глава. Топката срещна напречната греда и спря в мрежата - 1:0. След само още 2 минути Тео Ернандес увеличи на 2:0. Той получи извеждащо подаване зад защитата от Леао и с премерен удар реализира. Това е 29-ия гол на Тео Ернандес за Милан, с което изравни абсолютния рекордьор Паоло Малдини, като защитника с най-много голове в историята на росонерите.

В 43-ата минута резултата вече бе 3:0. Мората подаде към Ейбрахам, който уцели гредата. Топката се върна назад и последва шут на Ейбрахам, който Фалконе изби, но в краката на Баскирото и от там топката стана удобна за Пулишич - 3:0.

През второто полувреме имаше още пропуски на Милан. Лече пък опита с шут на Рамадани от дистанция, който Менян спаси. Влезлият от пейката Лофтъс-Чийк удари по куриозен начин гредата при опит да центрира от аутлинията. Последва нова добра атака на Лече и удар в гредата на Ламек Банда.

Тео Ернандес бе сменен под бурните аплодисменти на публиката четвърт час преди края. Но само 4 минути след като младока Бартезаки влезе на неговото място получи директен червен картон. Той съсече Ламек Банда и бе пратен под душовете.

МИЛАН - ЛЕЧЕ 3:0

1:0 Мората 39, 2:0 Тео Ернандес 41, 3:0 Пулишич 43

Червен картон: Бартезаки (М) 80

МИЛАН: Менян, Емерсон Роял, Габия, Томори, Тео Ернандес (75 Бартезаки), Райндерс, Фофана (63 Муса), Пулишич (63 Чуквуезе), Леао, Ейбрахам (75 Йович), Мората (56 Лофтъс-Чийк)

ЛЕЧЕ: Фалконе, Доргу, Баскирото, Гаспар, Гало, Рамадани, Пайре (73 Рафия), Кулибали (83 Уден), Моренте (59 Банда), Ребич (73 Пиероти), Кръстович