Турнир: efbet Лига Стадион: "Георги Бенковски", гр. Пазарджик Зрители:

Източник: startphoto.bg

72′

Даниел Оливейра влиза на мястото на Серкан Юсеин.

69′

Възможност за Хебър! В 69-ата минута Матеус излезе на стрелкова позиция и опита и нанесе удар, профучал покрай левия страничен стълб. Минута по-късно Шейх Диаманка осъществи пробив по фланга, за да центрира към Николай Николаев, който обаче не успя да засече топката, тъй като Момчил Цветанов се намеси своевременно и изчисти топката.

65′

Жълт картон за Лазар Марин.

55′
Снимка 688426

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЛУВРЕМЕ!

38′

Греда! Зрителите на стадиона в Крумовград щяха да станат свидетели на едно попаденията за сезона, когато Джунейт Али опита с изпълнение зад центъра да разпечата вратата на тима от Пазарджик, но гредата му попречи да се разпише.

35′

Шанс за Хебър! Първата опасна възможност в мача създадоха символичните домакини от Хебър. При изритана топката, Набил Макни изпревари защитниците на Крумовград, устреми се напред и нанесе удар, който вратарят Янко Георгиев спаси с десния си крак.

23′

Принудителна смяна в състава на Крумовград. Рафаел Фуртадо е заменен от Янис Гуермуш.

17′

Равностойни минути на стадиона в Коматево.

7′

Гол на Крумовград е отменен поради засада.

1′

84. Стилиян Тисовски 99. Янис Гуермуш

Заемащият последата 16-а позиция отбор на Хебър (Пазарджик) приема Крумовград в единствения съботен двубой от 13-ия кръг на шампионата. Двубоят на Футболен  комплекс "Никола Щерев-Старика" в  Коматево започваа в 14:00 часа, а глевен съдия ще бъде Венцислав Митрев.

По традиция теренът на базата на Ботев Пловдив е използван именно от Крумовград за неговите домакински мачове. Пазарджиклии, обаче, все още не могат да домакинстват на собствения си стадион "Георги Бенковски" заради лошото тревно покритие.

Бруно Акрапович се завърна по родните терени след няколко години пауза, като има нелека задача - да запази мястото на тима от Пазарджик в елита. В първия мач под негово ръководство - срещу Черно море, Хебър се представи достойно, но не взе точки. Сега ще се опита да промени това, защото тимът има само една победа в първите 12 мача и със седем пункта е на последната 16-а позиция.

Крумовград започна да играе по-стабилно в последно време и по-рядко губи, особено срещу тимове от този калибър. Отборът на Атанас Рибарски спечели осем точки в последните четири кръга и се изкачи до десетото място с актив от 14 пункта. Тимът показва и сериозно подобрение в защитата, където записа четири "сухи" мрежи в шест двубоя.

Добрата новина в лагера на Хебър е завръщането от наказание на Олексий Збун, докато пък Крумовград обяви по-рано през седмицата, че е удължил договора на защитника Лукас Сантана до лятото на 2027-а година.

През миналия сезон двубоят на стадион "Георги Бенковски" завърши 0:0, а в Коматево Крумовград спечели с 3:2.