Рома победи с 1:0 Милан на "Сан Сиро" в дербито от 17-ия кръг на Серия "А". По този начин "вълците" събраха 29 точки и са на седем от лидера в Калчото. Ювентус, Наполи и Лацио са с по 30 точки и при успех в неделя ще скъсят преднината на първия Милан.

Двата отбора започнаха двубоя предпазливо, но постепенно домакините овладяха инициативата. Гостите от Рим нямаха никаква идея как да застрашат Абиати. И явно двойката в нападение Бориело - Адриано имаше нужда от промяна.

В 30-ата минута пред "вълците" се откри единствената по-добра възможност. Ударът на Менез от границата на големия пеналт обаче мина високо над вратата.

Пет по-късно дойде и най-чистото положение в срещата до този момент. Златан Ибрахимович беше изведен зад защитата на гостите. Шведът навлезе в пеналтерията, но се засуети и в крайна сметка стреля в тялото на Дони.

В 20-ата минута пък Милан трябваше да се лиши от Андреа Пирло. Италианският национал получи контузия  на десния бедрен мускул и се наложи да бъде заменен принудително от Зеедорф.

През втората част събитията на терена се промениха коренно. След лек натиск на Милан в началото постепенно Рома взе инициативата. След час игра Бориело получи страхотен пас в наказателното поле, но докато се ориентира Неста вече го бе затворил. Малко след това пък отново нападателят и Симплисио не се разбраха кой да шутира, за да притича Абате и избие в ъглов удар.

В 69-ата обаче Бориело най-после беше в прегръдките на съотборниците си. Менез проби отдясно и подаде по земя прострелно. Абате се опита да изчисти, но право в крака на бившия си съотборник, за да влезе топката във вратата за 1:0.

Почти веднага след това Златан Ибрахимович сам срещу Дони шутира над гредата. В 76-ата пък Абиати се намеси решително, когато Де Роси го изненада с бомбен изстрел от около 30 метра.

До края на срещата лидерът в Калчото се опита да достигне до попадение, но не успя. В заключителните минути се появи Роналдиньо на терена, като негов удар със странична ножица профуча покрай врата. В крайна сметка добрата игра в защита на Рома запази прднината от един гол и донесе нови три точки на тима в борбата за титлата.

Милан - Рома 0:1
0:1 Бориело (69)

Милан: Абиати, Неста, Абате, Бонера, Антонини, Гатузо, Амброзини, Пирло (22 - Зеедорф), Боатенг (86 - Роналдиньо), Робиньо, Ибрахимович

Рома: Дони, Рийзе, Жуан, Мексес, Бурдисо, Де Роси, Симплисио, Бриги, Менез (81 - Тадеи), Бориело (90 - Окака Чука), Адриано (87 - Роси)