Милан победи Сампдория с 2:1 като гост в мач от 1/4 - финалите на турнира за Купата на Италия. Така „росонерите" ще срещнат отбора на Палермо в спор за място на финала.

Двубоят на стадио „Луиджи Ферарис" в Генуа започна с подчертано надмощие на гостите от Милано. Бързите пробиви на Пато през центъра на терена сериозно затрудниха защитата на Сампдория. В 17-ата минута след центриране отляво Тиаго Силва свали с глава топката към Пато, а бразилецът от движение я вкара в долния десен ъгъл на вратата на домакините.

Само 5 минути по-късно новото попълнение на „росонерите" Емануелсон намери Пато на границата на наказателното поле. Бразилецът технично преодоля защитник на домакините, мушкайки топката между краката му и с хубав удар я оплете  в мрежата за 2:0.

Веднага след почивката домакините отвърнаха на удара. Новото попълнение на Самп Масимо Макароне проби по десния фланг и центрира, а Стефано Губерти с глава вкара топката в мрежата. Малко по-късно Федерико Македа можеше да изравни, но ударът му премина на метър от вратата на Милан.

В 78-ата минута в игра за Милан се появи бившият футболист на Сампдория Антонио Касано, който обаче ще бъде запомнен единствено с псувните, които отнесе от тифозите по трибуните.