Отборът на Арда се наложи с 1:0 над Ботев (Пловдив) у дома в последния мач от 9-ия кръг на Първа лига.

"Канарчетата" бяха по-добрият отбор почти през целия мач, но домакините се възползваха от груба грешка на Йонас Там и Иван Тилев реализира победния гол в мача в 59-ата минута. Това се оказа и единственият точен удар на Арда през целия двубой.

Снимка 683654

Източник: startphoto.bg

След грешката на Там той беше наказан и с директен червен картон от Драгомир Драганов за грубо влизане в краката на Чинонсо Офор, а по този начин гостите доиграха мача с човек по-малко.

С победата момчетата на Тунчев събраха 14 точки в актива си и се изкачиха на 6-то място в класирането, а Ботев е на 4-та позиция с 16 пункта.

Арда - Ботев (Пловдив) 1:0 (Развой на срещата по минути)

Двубоят стартира в 20:00 часа

Сблъсъкът на "Арена Арда" започна на доста високо темпо, а двата тима показаха, че никой няма намерение да отстъпи и педя терен. Отборите успяха да организират по няколко опасни атаки, които обаче не доведоха до нищо сериозно пред вратите на опонентите.

Снимка 683649

В 11-та минута на мача гостите удариха греда. "Канарчетата" изпълниха късо корнер, след което топката беше центрирана в наказателното поле, а Вини Трибуле стреля с глава, но Анатолий Господинов спаси със сетни усилия. След намесата му кълбото се удари в страничната греда, а защитник на Арда успя да изчисти в нов корнер.

Пет минути преди почивката Ботев създаде нова отлична възможност за гол и тя пак дойде след корнер. Вини Трибуле се извиси над всички в наказателното поле и стреля с глава под гредата, но Анаталий Господинов спаси с върха на пръстите си.

Снимка 683652

Йонас Там сгреши фатално в 59-ата минута и позволи на Офор да му отнеме топката. След това кълбото попадна в Иван Тилев, а той простреля Бернат с мощен шут.

Големият грешник за гола на Арда Йонас Там е изгонен с директен червен картон. Главният рефер Драгомир Драганов получи сигнал от свотие ВАР асистенти, че при борбата за топката с Чинонсо Офор, Там играе много грубо и влиза с бутоните в крака на своя противник. Самият Драганов прегледа положението и вдигна директен червен картон на защитника на Ботев (Пловдив).

Въпреки, че останаха с човек по-малко, гостите натиснаха своя опонент до края на мача и успяха да нанесат няколко опасни удара към Анатолий Господинов, ала стражът на Арда се справи и опази вратата си от попадение.