Отборите на Фиорентина и Монца завършиха наравно 2:2 на "Артемио Франки" в двубой от третия кръг на Серия "А", въпреки че брианцолите поведоха с два гола и имаха преднина до последните минути.

Гостите бяха тези, които откриха резултата в 18-ата минута чрез попадение на Милан Джурич, който се възползва от асистенция на Педро Перейра. В 32-рата минута Даниел Малдини удвои преднината им с шут от дъгата на наказателното поле. В 45-ата минута обаче "виолетовите" намалиха своето изоставане. При центриране от корнер Лука Раниери с глава отклони топката, а Мойс Кийн протегна крак и я добута в противниковата врата.

През втората част именно домакините владееха инициативата, но успяха да стигнат до изравнителното попадение чак в 8-минутното добавено време. Тогава при центриране от корнер най-новото им попълнение Робин Госенс се разписа с глава и избави тима от поражение.

Така и двата тима останаха без шампионатна победа от началото на сезона. За Фиорентина това е трето поредно реми в първенството, докато Монца има две равенства и една загуба.

Лацио - Милан 2:2 в мач от Серия "А"