Най-сетне Болоня записа първи успех през тази кампания във всички турнири. Тимът спечели с 2:1 като гост на Монца в мач от петия кръг на Серия "А". Домакините пък останаха без нито една шампионатна победа от началото на сезона.

Болоня поведе в резултата в 24-тата минута, когато Каспер Урбански засече с глава центриране на Ремо Фройлер.

В 43-ата минута равенството бе възстановено. Тогава Федерико Равалия изби удар по земя на Даниел Малдини, ала Милан Джурич се разписа със своята добавка отблизо.

След почивката гостите се активизираха и стигнаха до победата след страхотен далечен изстрел на Сантиаго Кастро в 80-ата минута.

Така Болоня събра 6 точки в актива си и се изкачи на 11-ата позиция в класирането, а Монца е в зоната на изпадащите - 18-то място с 3 спечелени пункта.