Отборът на Лацио сложи край на негативната си серия! След шест поредни мача без победа, „орлите" зарадваха своите верни тифози, побеждавайки опашкаря Ливорно с 2:0. Успехът даде глътка въздух и на наставника Владимир Петкович, който все по-често е спряган за уволнение.

За пореден път, в герой за столичани се превърна немският ветеран Мирослав Клозе, който реализира и двете попадения в мрежата на Франческо Барди.  Те паднаха още през първата част.

Бившият нападател на Байерн (Мюнхен) откри резултата в 19-ата минута, а крайното 2:0 бе оформено след нов негов гол само седем минути по-късно.

След трите си точки днес, лациалите се изкачиха до деветото място в таблицата с актив от 20 точки.  Ливорно продължава да се намира в зоната на изпадащите, бидейки на 18-то място с 13 пункта.

В следващия последен кръг за тази година, отборът на Лацио гостува на Верона, а Ливорно приема Удинезе на своя „Армандо Пики".

ЛАЦИО-ЛИВОРНО 2:0

1:0 Клозе (19'), 2:0 Клозе  (26')

СТАДИОН: „Олимпико"

СЪДИЯ: Себастиано Перуцо

ЛАЦИО: Маркети, Конко, Кана, Диас, Раду, Кандерва, Ернанес, Билия, Лулич, Едерсон, Клозе (резерви: Гериери, Сиани, Андерсон, Кейта, Биава, Онази, Ледесма, Переа, Каванда, Стракоша, Флокари)

ЛИВОРНО: Барди, Кадо, Емерсон, Кечерини, Считарела, Лучи, Биаджианати, Дънкан, Мбайе, Силиарди, Паулиньо (резерви: Ананиа, Гемити, Белингери, Ламбруги, Москера, Греко, Емегара, Бенаси, Борха, Валентини, Ринаудо, Алдеджани)