Последният във временното класиране на Калчото - Салернитана, постигна първата си победа за сезона едва в 13-ия кръг на първенството. Наскоро "водните кончета" бяха поети от легендата Филипо Индзаги, а Пипо ги поведе към дългоочаквания триумф, при това срещу солиден тим в лицето на Лацио - 2:1.

На "Ареци" "бианкочелестите" започнаха далеч по-уверено, като преди паузата Чиро Имобиле беше точен от дузпа.

Салернитана обаче сътвори големия обрат през второто полувреме. Паритетът беше възстановен в 55-ата минута, когато Кастанос вкара за 1:1. 11 по-късно дойде моментът и на Антонио Кандрева. Бившата звезда на Лацио натъжи бившите си работодатели, а асистенцията беше дело на Кастанос.

До края мачът сериозно се изнерви, а Лацио натисна сериозно "водните кончета". "Орлите" дори имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени от главния съдия Протнера.

Поражението не подобрява сериозно ситуацията на Салернитана, като клубът е на последното място с осем точки. Лацио вече три поредни срещи няма успех, което ще доведе до нови критики по адрес на Маурицио Сари.

Лоренцо Инсиние може да се върне в Серия "А"