Каляри и Лече не се победиха и завършиха при равенство 1:1 в Сардиния в мач от 35-ия кръг на Серия А. Домакините играха едно полувреме с човек по-малко. Каляри заема 14-о място с 33 точки, на 4 над зоната на изпадащите. Лече е 13-и с 37.

В 16-ата минута Алесандро Дейола стреля от границата на наказателното поле и с великолепен удар в долния десен ъгъл прати топката в мрежата на Лече. След преразглеждане с ВАР се видя, че Дейола си е поел топката с ръка и попадението не бе признато.

Монца - Лацио 2:2 в мач от Серия "А"

Монца угаси и малкото искрица надежда на Лацио за ШЛ

Селекцията на Игор Тудор стигна само до точката

Десет минути по-късно Каляри все пак излезе напред в резултата. След изпълнение на корнер Джанлука Гаетано бе забравен на границата на наказателното поле, откъдето стреля, а Йери Мина сложи крак на пътя на топката и я отклони във вратата за 1:0.

В 44-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Джанлука Гаетано направи закъснял шпагат в краката на противников футболист и получи жълт картон, но след намеса на ВАР той бе изгонен с директен червен картон.

В 63-ата минута Лече опита да стигне до изравнително попадение, след като Реми Удин нанесе удар от воле от наказателното поле, но встрани от вратата. Две минути след това Сантиаго Пиероти стреля с глава под напречната греда, но Симоне Суфет успя да спаси.

В 84-ата минута натискът на гостите даде резултат и те успяха да изравнят резултата. Понтус Алмквист получи топката по десния фланг и напредна, като навлезе в наказателното поле, пусна успореден пас на голлинията за Никола Кръстович, който на празна врата не сгреши - 1:1.

В заключителните минути на срещата Лече натисна в търсене на обрат и три точки. В 86-ата минута Федерико Баскирото засече центриране от корнер, но разтресе десния страничен стълб. Две минути след това Никола Сансоне също го уцели с удар с глава.

Сасуоло - Интер 1:0 в мач от Серия "А"