Каляри взе важни три точки у дома, след като победи Салернитана с 4:2. Така отборът от Сардиния се измъкна от зоната на изпадащите и има актив от 26 пункта.

В 12-ата минута ветеранът Джанлука Лападула даде преднина на Каляри. В 37-та минута Гаетано отбеляза, но голът бе отменен заради засада. Три минути по-късно, вече нямаше какво да спре Гаетано, който даде комфортен аванс на домакините на почивката.

През второто полувреме "червено-сините" направиха резултата класически чрез Шомуродов. Това стресна гостите, които само за две минути върнаха две попадения, дело на Кастанос и Маджоре.

В 76-ата минута всички приключи, след като Шомуродов вкара втория си гол в мача, осигурявайки ценни три точки на Каляри в борбата за спасение в Серия "А".

Сасуоло - Фрозиноне 1:0 в мач от Серия "А"