Каляри записа важна победа в битката за оцеляване в Серия А, след като днес успя да се справи с Емполи с 1:0 като гост.

В 62-ата минута гол на домакините от Емполи бе отменен. Либерато Какас прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

Седем минути след това Каляри прати топката във вратата на домакините и поведоха в резултата. Нейтън Нандес стреля, вратарят на Емполи спаси, но топката попадна в Якуб Янкто, който стреля по диагонала и отбеляза първия си гол за клуба.

С победата Каляри събра 23 точки и се изравни със 17-ия Верона.

В друга среща от Серия А Фрозиноне и Лече завършиха наравно 1:1. Уалид Шедира изведе Фрозиноне напред в продължението на първата част, но Никола Кръстович изравни от дузпа в 61-ата минута.

В 73-ата минута попадение на Марко Брешанини от Фрозиноне бе отменено заради засада.

Лече се намира на 13-то място с 25 точки, докато Фрозиноне е 16-ти с точка по-малко.

Каляри - Наполи 1:1 в мач от Серия "А"