Интер пропусна шанса да се доближи до Топ 3, завършвайки наравно 3:3 у дома с Парма в последен мач от 15-ия кръг на Серия „А". След този мач „нерадзурите" са 4-ти с 28 точки на зад третия Наполи.

„Дуковете" започнаха отлично на „сан Сиро"и поведоха още в 11-ата минута. Маркиони напредна необезпокояван и пусна пас към Сансоне, който спокойно откри резултата.

Паласио можеше да изравни малко по-късно, но пропусна, а Ранокиа пък предотврати втори гол за Парма в 40-ата мин, чистейки топката от голлинията. Секунди след това Паласио се възползва от пас на Джонатан и изравни.

Домакините си мислеха, че ще се оттеглят на почивката с удобно реми, но секунди преди нея Парма нанесе втори удар. Ханданович се намеси ужасяващо при безобидно центриране на Палета, а Пароло се възползва от грешката му и даде нов аванс на гостите.

Интер обаче започна силно второто полувреме и само в рамките на 180 секунди - между 54-ата и 56-ата минути обърна резултата.

Първо Алварес успя да центрира отляво и Паласио с глава наниза втория си гол в мача. Малко по-късно пък Фреди Гуарин направи резултата 3:2.

Това развитие обаче не сломи „дуковете"  и те бързо стигнаха до ново изравняване. В 59-ата мин Гоби центрира в пеналта и там Сансоне с глава засече, оформяйки крайното 3:3.

Интер тръгна да печели мача и бе близо до това в последната минута, когато обаче удар от въздуха на Камбиасо бе спасен от вратаря Миранте.

ИНТЕР - ПАРМА 3:3
0:1 Сансоне (10')
1:1 Паласио (44')
1:2 Пароло (45')
2:2 Паласио (54')
3:2 Гуарин (56')
3:3 Сансоне (59')

ИНТЕР: Ханданович, Ранокия, Кампаняро, Жуан, Санети (70 Нагатомо), Камбиасо, Алварес, Ковачич, Джонатан (77 Белфодил), Гуарин (88 Тайдер), Паласио

ПАРМА: Миранте, Палета, Лукарели, Гоби, Касани, Маркиони, Гаргано (18 Акуа), Пароло, Биабиани, Сансоне (87 Рози), Касано (82 Амаури)