Щутгарт и Хайденхайм завършиха при резултат 3:3 в мач от 27-ия кръг в Бундеслигата. Серу Гираси даде аванс на "швабите" през първото полувреме, а на старта на второто полувреме Ангело Щилер удвои. Хайденхайм обаче стигна до грандиозен обрат след автогол на Александър Нюбел и два гола на Тин Клайндинст. Домакините от Щутгарт обаче се спасиха в последния момент с гол на Дениз Ундав.

След спечелената точка Хайденхайм остава на 11-то място с Бундеслигата с актив от 29 точки, докато Щутгарт е на 3-та позиция с 57 точки.

Двубоят започна с мигновен домакински натиск от страна на "швабите", който даде резултат в 8-ата минута. Серу Гираси отбеляза, но попадението не бе зачетено, след като ситуацията бе преразгледана чрез ВАР заради засада на голмайстора на домакините.

Второто полувреме започна с натиск от страна на Щутгарт. В 53-ата минута Дениз Ундав изведе Ангело Щилер очи в очи с Кевин Мюлер, като футболистът на "швабите" нямаше проблем да реализира попадение.

Александър Нюбел си вкара автогол и върна гостите в мача.

Хайденхайм успя да изравни в 84-ата минута, след като Ян-Никлас Бесте центрира топката в наказателното поле на Щутгарт, където Тим Клайндинст засече топката в мрежата, за да възстанови паритета.

Минута по-късно Хайденхайм осъществи и пълния обрат. Ерен Динкчъ центрира топката в наказателното поле, където Тин Клайндинст стреля с глава от близко разстояние и резултата стана 2:3

В осмата минута от добавеното време Щутгарт измъкна точката. Дениз Ундав получи топката и с удар от границата на наказателното поле прати топката в десния ъгъл на вратата, пазена от Кевин Мюлер.