Болоня надигра като гост Наполи с 2:0 в мач от 36-ия кръг на Серия "А". Отборът воден от Тиаго Мота реализира и двете попадения още до 12-ата минута. Точни бяха Дан Ндойе и Щефан Пош.

Гостите реализираха още първия си шанс в двубоя. Той дойде в 9-ата минута. Дан Ндойе беше намерен в наказателното поле. Той отигра великолепно с глава и порази целта.

Шокът за Наполи стана още по-голям. В 12-ата минута Болоня удвои преднината си. Рикардо Калафиори беше намерен с центриране от ъглов удар. Той отклони топката към Щефан Пош, който от близко разстояние не пропусна да се разпише.

Едва към средата на първата част Наполи се събуди. Домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Ремо Фройлер. Матео Политано застана зад топката, но не съумя да отбележи. Неговият удар се отби от гредата.

Пропускът на Политано сякаш окончателно пречупи неаполитанците, които до края на мача не извадиха аргументи, че заслужават дори точка. Болоня съхрани аванса си и продължава със страхотното си представяне през сезон 2023/24.

След тази победа "червено-сините" задминаха временно Ювентус в класирането, като заемат третата позиция с актив от 67 точки. Наполи остава осми с 51.

В следващия кръг от Серия "А" Болоня приема именно Ювентус, докато Наполи гостува на Фиорентина в изключително важен мач за местата в класирането, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Болоня - Торино 0:0 в мач от Серия "А"

Болоня съхрани интригата в битката за Топ 5 след разочароващо 0:0