Шампионите от Байерн продължават с безпогрешните си изяви по терените на немската Бундеслига. Момчетата на Пеп Гуардиола надвиха с категоричното  4:0 Фрайбург, като също така спестиха и сили за предстоящата битка с Арсенал от Шампионската лига.

Мюнхенци стигнаха прекалено лесно до  този успех, въпреки липсата на някои от титулярите си. В герой се превърна нароченият за гонене Джердан Шакири, който отбеляза две от попаденията. Другите две  бяха  дело на бразилския национал Данте и Клаудио Писаро.

Баварския колос остава убедителен лидер, събирайки 59 точки след 19 победи и 2 равни срещи. Головата разлика пък е повече от впечатляваща 57:9. Фрайбург остава на 15-то място с актив от 18 точици.

Пеп Гуардиола бе гласувал доверие на част от своите резервни футболисти, тъй като след няколко дни е първият осминафинален мач срещу Арсенал от Шампионската лига. Така на „Алианц Арена" се появиха играчи като Диего Контенто, Клаудио Пизаро, Джердан Шакири и др.  Още от самото начало, шампионите наложиха своята воля и в 19-ата минута логично поведоха в резултата.

Бразилският национал-Данте се възползва от отлична асистенция на Диего Контенто и с глава разстреля Оливер Бауман за 1:0. Резултатът бе удвоен в 34-ата минута, когато нароченият за гонене Джердан Шакири успя да направи 2:0. Швейцарецът отбеляза от сравнително малък ъгъл, като не може да не споменем и рикошета в крака на Зорг, който подлъга фатално стража на Фрайбург.

Байерн уби и малко останалата интрига в 41-ата минута, когато Джердан Шакири отбеляза своя втори гол в мача. Този път нисичкият техничар се разписа след асистенция на Тони Кроос.

Нищо не се промени и през втората част, когато атаките на мюнхенци се редуваха една след друга. Ариен Робен така и не успяваше да отбележи, след като на няколко пъти така и нямаше късмета да се разпише.  В 60-ата минута, Диего Контенто можеше да вкара един от редките си голове с екипа на шампионите, но ударът му с глава мина над горната греда.

Крайното 4:0 пък бе оформено от Клаудио Писаро, който преодоля двама бранители на Фрайбург и след това не остави никакви шансове на Оливер Бауман.

БАЙЕРН (МЮНХЕН)-ФРАЙБУРГ 4:0

1:0 Данте (19'), 2:0 Шакири (34'), 3:0 Шакири (42'), 4:0 Пизаро (88')

СТАДИОН: „Алианц Арена"

СЪДИЯ: Гуидо Винкман

БАЙЕРН: Нойер, Рафиня, Мартинес, Данте, Контенто, Лам, Робен, Мюлер, Кроос, Шакири, Пизаро (резерви: Щарке, Ван Буйтен, Алкантара, Боатенг, Гьотце, Алаба, Швайнщайгер)

ФРАЙБУРГ: Бауман, Гюнтер,  Крмаш, Хьон, Зорг, Гинтер, Фернандес, Шмид, Дарида, Клаус, Мехмеди (резерви: Шовлов, Диане, Ханке, Коклен, Шустер, Геде, Керк)