Българският национален защитник Валентин Илиев игра пълни 90 минути за Терек (Грозни) при поражението от Зенит с 1:3 от Зенит в мач от 17-ия кръг на руската Висша лига. Пълни 90 минути играха и други двама бивши футболисти на ЦСКА- защитникът Радослав Забавник, който си вкара автогол, и халфът Флорентин Петре.

Зенит показа коренно различно лице в сравнение с мача си през уикенда в Казан, когато местният Рубин ги размаза с 4:1. Забавник вкара топката в собствената си врата след центриране от корнер, а в 37-ата минута Константин Зирянов удвои.

Румънецът Панку върна едно попадение за гостите две минути след началото на второто полувреме, но турският нападател Фатих Теке оформи крайното 3:1 в 53-ата минута.

След този мач Зенит заема 7-а позиция в класирането с 25 точки, докато Терек остава на 11-о място с 21. Начело е Рубин с 33 точки, следван от Динамо с 31.