Турнир: Европейски първенства Стадион: MHP Арена, гр. Щутгарт Зрители: 53 467

Шотландия - Унгария 0:1 в мач от група "А" на Евро 2024

Унгария посече Шотландия в последната секунда! Жесток инцидент беляза мача

Неприятен инцидент беляза мача

90+10′

ГОООООООООООООООООООООООООООООООЛ! 0:1! ЧОБОТ! Унагрия стигна до победата в последните секунди на двубоя, когато двата отбора се хвърлиха напред в търсене на успеха. "Маджарите" хванаха Шотландия на контраатака а Шалай достави перфектно подаване от десния фланг за Чобот, който с удар с десния крак препарира Гън и хвърли в екстаз унгарските привърженици.

90+2′

ГРЕДА! В първите минути на добавеното време унгарците натиснаха здраво "гайдарите" и на два пъти имаха златни възможности за гол. Първо Собослай нанесе точен удар от малък ъгъл, но вратарят спаси, а след това и Чобот стреля от същото място, но неговият удар се отби от гредата.

90′

10 минути добавено време

80′

Дузпа за Унгария? Десет минути преди края станахме свидетели на спорна ситуация в полето на Унгария. Армстронг падна в наказателното поле, след като беше връхлетян от защитник на "маджарите", но реферът остана безмълвен. Същото сториха и колегите му от ВАР.

76′

Мартин Адам влезе в игра на мястото на Варга, който беше изнесен на носилка и заобиколен от платна.

Снимка 671129

Източник: Gettyimages

69′

НЕПРИЯТНО! Варга и Гън се сблъскаха много лошо... Играта беше спряна за повече от 10 минути, за да се окаже лекарска помощ на Варга. Лекарският екип наобиколи футболиста с платна, за да не се вижда какво се случва.

Снимка 671128

61′

Адам Нани замени Калъм Сатйлс в състава на Унагрия. Цяла Европа се надява Нани да промени облика на мача.

Снимка 671116

53′

ШОТЛАНДИЯ ОТПРАВИ УДАР КЪМ ВРАТАТА НА УНГАРИЯ! Зрителите на стадиона в Щутгарт станаха свидетели на интересна ситуация в 53-та минута. Че Адамс се възползва от грешка в защитата на Унгария и нанесе първия удар по посока вратата на Унгария. Вярно - много неточен, но все пак удар.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА! Съдията удължи само с минутка агонията в Щутгарт.

Снимка 671104

41′

ГРЕДА за Унгария! В 41-ва минута "маджарите" удариха греда. Собослай центрира от пряк свободен удар, а Орбан нанесе удар с глава, който се отби от напрчената греда. Дори и топката да беше влязла, повторенията убедиха всички, че Вили Орбан се е намирал в положение на засада.

35′

Десет минути преди почивката Шалай обстрелва вратата на шотландците от дистанция, но топката прелетя високо над напречната греда.

26′

Жълт картон за Вили Орбан.

Снимка 671099

25′

Играта доста се накъса в последните минути и интересни положения пред двете врати липсват. Селекциите на Шотландия и Унгария очевидно се дебнат за грешки на съперника.

Снимка 671103

18′

Калъм Стайлс получи първия жълт картон в мача.

10′
Снимка 671102

8′

Шотландците се настаниха в полето на Унгария в първите минути, но пък първият точен удар в мача беше за унгарците. Бендегуз Бола нанесе коварен удар от разстояние в 8-ата минута, ала вратарят Алъс Гън внимаваше и спаси.

1′

26. Михали Ката

Шотландия и Унгария излизат един срещу друг в своя последен двубой от група А на Евро 2024. Срещата ще се изиграе днес в Щутгарт, от 22:00 часа.

Сблъсъкът е решаващ и за двата състава, тъй като и "гайдарите" и маджарите все още имат реални шансове за класиране в елиминационната фаза на надпреварата. За тази цел в мача ще трябва да се излъчи победител.

Към настоящия момент шотландците са на трета позиция във временното подреждане с актив от едва една точка. Възпитаниците на Марко Роси пък са закотвени на дъното, след две последователни поражения и нулев точков актив.

Футболистите на Стив Кларк инкасираха сериозно поражение с 1:5 от Германия на старта на турнира. Във втория си двубой обаче те стигнаха до равенство 1:1 срещу тима на Швейцария. "Маджарите", от своя страна, загубиха с 1:3 от "кръстоносците", а впоследствие отстъпиха с 0:2 пред Бундестима.

На практика днешната среща днес се явява ключова за третата позиция в групата. "Гайдарите" имат шанс да изравнят по точков актив Швейцария, при успех срещу Унгария и загуба на състава на Мурат Якин от Германия.

За съжаление головата разлика на британците е далеч по-лоша, заради което те трябва да търсят разгромна победа над Унгария днес. Четири точки почти сигурно ще им бъдат достатъчни, за да се наредят сред най-добрите четири отбора, финиширали на трето място.

Положението при Унгария пък е много по-трудно. "Маджарите" също са длъжни да преследват убедителен триумф, за да могат да попаднат в елиминационния етап на турнира.