Франция е на полуфинал на Евро 2024! "Петлите" се класираха за следващата фаза на турнира след изпълнение на дузпи, а двубоят бе изключително равностоен. "Петлите" вкараха всичките си дузпи, докато за португалците пропусна eдинствено Жоао Феликс и така Франция надделя след 5:3.

На полуфинала те ще срещнат тима на Испания, който по-рано победи домакина Германия.

Португалия - Франция 0:0 (3:5) (Развой на мача по минути)

Двубоят започва в 22:00 часа

През първите 15 минути играта бе изключително равностойна и никой от двата отбора не предприе рискове, за да създаде опасни ситуации.

Минута по-късно обаче дойде и първия удар в срещата. Бруно Фернандеш шутира от далечно разстояние, но топката рикошира и излезе в корнер.

Французите бързо отговориха чрез Тео Ернандес, който отправи страхотен удар от дистанция, но Диого Коща със завиден рефлекс изби.

Отново последваха минути, в които не се случваше нищо специално. По-скоро двата отбора се надиграваха тактически.

В 42-ата минута Бруно Фернандеш изпълни пряк свободен удар, но прати топката над вратата.

В 49-ата минута Килан Мбапе отправи точен изстрел към вратата на португалците, но Коща улови без проблем.

Снимка 673379

Португалия получи уникален шанс да се разпише в 61-ата минута. Жоао Кансело успя да изведе по чудесен начин Бруно Фернандеш, който шутира, но Майк Менян се намеси ключово и спаси.

В 63-ата минута Леао проби и подаде пас към Витиня, който не се поколеба и прати топката към вратата на французите. Менян обаче успя да се справи и с тази опасна атака. След спасяването Кристиано Роналдо опита късмета си, но също не можа да преодолее Менян.

В 66-ата минута беше ред на Франция да направи опасна атака. Коло Муани стреля от наказателното поле, но неточно.

"Петлите" имаха шанс да се разпишат в 70-ата минута. Топката се озова в Камавинга след рикошет, но неговия изстрел също бе неточен.

Снимка 673382

В 74-ата минута Усман Дембеле опита да преодолее вратаря Коща, но кълбото премина на сантиметри от вратата.

В 87-ата минута Франция отново успя да организира добра атака, в която Н'Голо Канте шутира от дистанция, но Коща улови.

В третата минута на добавеното време Килиан Мбапе стреля от границата на наказателното поле, но Коща се справи страхотно и отново улови без особени проблеми. Няколко секунди след това пък съдията на мача Майкъл Оливър сложи край на редовното време. Това пък означаваше, че ще гледаме продължения.

В самото начало на продължението Роналдо имаше страхотна възможност да атакува вратата на Коща. Той получи топката на отлична позиция, но я прати високо над вратата.

Снимка 673380

В 108-ата минута Португалия достигна до брилянтен шанс да се разпише! Жоао Феликс засече с глава центриране на Франсиско Консейсао, но кълбото се оплете във външната страна на мрежата.

Точно в 120-ата минута Нуно Мендеш отправи изстрел от чиста позиция към вратата на французите, но Майк Менян спаси!

Последваха дузпи, в които Франция бяха точни при всичките си изпълнения и така се класираха за полуфиналите!