Турнир: Европейски първенства Стадион: "РайнЕнергищадион" гр. Кьолн Зрители:

КРАЙ НА СРЕЩАТА!

89′

Лукаку можеше да реши всичко в 89-ата минута, но Ница отново спаси.

85′

Румънците можеха да намалят в 85-ата минута. Вут Фаес бе надигран от Денис Алибек, който му отне топката и отправи шут, но Кастелс спаси.

80′

ГОООООООООЛЛЛЛ! Кевин Де Бройне реализира второ попадение за Белгия! Коен Кастелс изрита топката от своето наказателното поле, като тя прехвърли всички играчи. Грешка в защитата на Румъния позволи кълбото да стигне до Кевин Де Бройне, който бе сам срещу Флорин Ница и нямаше как да пропусне да се разпише.

Снимка 671029

68′

ОГРОМЕН ПРОПУСК ЗА РУМЪНИЯ! Денис Ман напредна в наказателното поле и излезе сам срещу Кастелс. Ман шутира с десния крак, но Кастелс излезе отлично и го блокира, като по този начин предотврати сигурното попадение.

66′

Лукаку прави сериозен пропуск. Нападателят получи топката в наказателното поле и стреля, но Флорин Ница успя да спаси.

64′

Отмениха гол на Лукаку! Това е трети гол на Ромелу Лукаку, който е отменен на първенството. Де Бройне изведе отлично зад защитата на Румъния Лукаку. Той напредна и стреля в долния десен ъгъл на Ница. Попадението обаче беше отменено заради засада и така резултатът остава.

55′

Още една възможност за Белгия. Лукаку подаде към Де Бройне, който не се поколеба да отправи удар от границата на наказателното поле, но Ница плонжира и улови.

52′

Кевин де Бройне обаче има отговор на румънските атаки. Точно пред наказателното поле той стреля технично, но топката премина покрай лявата греда на Ница в аут.

48′

Румънците изглеждат по-добре във втората част. Валентин Михайла навлезе в наказателното поле и шутира, но високо над вратата.

46′

Само няколко секунди, след като второто полувреме стартира Денис Ман отправи точен изстрел, но право в ръцете на Кастелс.

45′

Начало на воторото полувреме!

45′

Край на първата част!

Снимка 671027

35′

Доди Лукебакио получава първия жълт картон в срещата

30′

Жереми Доку проби в наказателното поле, успя да се освободи от двама футболисти и стреля много опасно, но Флорин Ница отново се намеси и изби в ъглов удар.

18′

Белгийците натискат съперника си! Кевин Де Бройне намери Доди Лукебакио, който не се поколеба да отправи удар, търсейки вратата, но Флорин Ница се намеси по перфектен начин и плонжирайки изби в корнер.

13′

Пропуск за Белгия! Жереми Доку центрира в наказателното поле на румънците, а там Ромелу Лукаку стреля, но топката му бе блокирана и така се стигна до корнер.

Снимка 671024

4′

Вихрено начало на мача! Румъния създаде опасно положение само две минути след като получи попадението. Мариус Марин центрира в наказателното поле на Белгия, където Раду Драгушин се извиси високо и стреля с глава, но Коен Кастелс се намеси брилянтно и изби в корнер.

2′

ГОООООООООЛЛЛ! Белгия бележи още във 2-ата минута чрез Тилеманс! Ромелу Лукаку намери по страхотен начин Юри Тилеманс, който шутира от границата на наказателното поле и успя да изненада Флорин Ница, разписвайки се за 1:0.

Снимка 671026

1′

17. Флоринел Коман

Белгия и Румъния слагат точка футболния съботен ден на Евро 2024. Двубоят е с начален час 22:00 часа в Кьолн.

Белгия се провали на старта на първенството и сега ще гони завръщане с успех. Във втория кръг от груповата фаза противник ще е Румъния.

"Червените дяволи" претърпяха поражение с 0:1 от Словакия, при условие, че две попадения на Ромелу Лукаку бяха отменени след намесата на ВАР, редица възможности бяха пропилени, докато съперникът се възползва от единствената си възможност и реализира.

Румъния пък отпразнува бурно триумфа с 3:0 над Украйна в началото на надпреварата.

По този начин в група "E" бяха сътворени два изненадващи мача, като има голяма вероятност и четирите състава да имат равен актив от 3 точки, преди изиграването на последния кръг.