Въпреки игровата криза, отборът на Лион постигна много важен успех в турнира Лига Европа. Тази вечер, селекцията Реми Гард постигна минимален успех над Бетис с 1:0, след който си осигури и класиране за елиминационната фаза на надпреварата.

„Хлапетата" имаха предимство по време на цялата среща.  Важният гол падна в 66-ата минута, когато Бафа Гомис завърши отлична акция преминала през Лаказет и Гюркюф. До края на срещата, испанският гост опита всичко по силите си, за да стигне поне до точка, ала с добри намеси блесна вратарят Реми Веркутър.

Севилци поискаха дузпа и в последната минута на срещата, ала молбата им не бе уважена от рефера Андре Маринър.

От грешната стъпка на Бетис, не успя да се възползва португалският Витория (Гимареш). „Зелено-белите" стигнаха само до 0:0 при визитата си на хърватите от Риека. По този начи, ситуацията в тази група става доста интересна.

Лион се класира независимо от резултата си в последната си среща. Витория и Бетис ще се борят за другата свободна квота. В последния кръг, португалците приемат на Лион, докато Бетис е домакин на вече отпадналия Риека.

ЛИОН-БЕТИС 1:0

1:0 Бафа Гомис (66')

РИЕКА-ВИТОРИЯ (ГИМАРАЕШ) 0:0