Отборът на Уест Хем постигна голяма победа в градското дерби срещу Тотнъм. "Чуковете" триумфираха на вражеска територия, осъществявайки пълен обрат. Спърс поведоха рано чрез Ромеро, но след паузата бяха покосени от попаденията на Боуен и Уорд-Праус. Така еуфорията около силния старт на Тотнъм вече почти липсва, като селекцията на Анге Посекоглу вече е едва пета.

Уест Хем също не е убедителен през кампанията, но се държи близо до местата, даващи право на европейски излаз догодина.

Домакините стигнаха до заслужен гол в 11-ата минута. След ъглов удар Ромеро се извиси и с много хубав удар с глава прати топката в горния ляв ъгъл на Фабиански.

"Чуковете" можеха бързо да отговорят. Те организираха първата си добра атака малко след гола, когато Цоуфал намери Кудус в наказателното поле, но неговият удар мина покрай вратата.

Към края на полувремето и двата отбора стигнаха до добри възможности. Удар на Кулушевски бе блокиран, а Бисума стреля над вратата от добра позиция. Малко преди почивката Уест Хам стигна до най-добрата си възможност. Пробив на Кудус отдясно завърши с отлично центриране към непокрития Пакета. Бразилецът стреля неточно с глава.

Селекцията на Дейвид Мойс стигна до пълен обрат след паузата.

В 52-ата минута паритетът бе възстановен от Боуен, а голямото шоу бе оставено за Джеймс Уорд-Праус. В 74-ата топката бе върната ненужно към Викарио. Италианецът нямаше право да играе с ръце, но наруши правилата в мига, когато опонентът му отправи удар. Тогава изстрелът на Прауси срещна гредата, а при добавката бившият футболист на Саутхемптън беше точен за 1:2.

След инкасирания обрат Тотнъм хвърли двойно повече сили в атака. Включването на Ричарлисон можеше и да даде резултат, но негово насочване мина покрай близката греда.

В самия край Педро Поро поиска дузпа в полза на своя тим заради игра с ръка на Курт Зума. Преглеждането с ВАР обаче не доведе до наказателен удар за "шпорите".

Евертън - Нюкасъл 3:0 в мач от Висшата лига