Намиращият се в деликатна ситуация тим на Евертън имаше бляскава вечер на своя "Гудисън Парк". "Карамелите", които бяха запратени в зоната на изпадащите след отнемане на 10 точки от актива им, надиграха с категоричното 3:0 тима на Нюкасъл.

Селекцията на Шон Дайш изигра вдъхновени 90 минути, през които заслужи трите точки.

Всички попадения паднаха след почивката. Резултатът бе открит в 79-ата, когато след груба грешка топката стигна до МакНийл, който от границата на наказателното поле реализира за 1:0.

"Свраките" бяха съкрушени в 86-ата минута. Тогава Абдулай Дукур беше намерен непокрит от Джак Харисън и стреля ниско зад Мартин Дубравка.

Класиката бе оформена дълбоко в добавеното време. Тогава Бето достигна до перфектно подаване и изстреля отличен удар към десния ъгъл, а вражеският страж нямаше никаква възможност да отреагира.

С победата си Евертън събра 10 точки и вече е извън зоната на изпадащите за сметка на Лутън. Нюкасъл е на седмото място с 26 пункта.

Астън Вила победи Манчестър Сити с 1:0 в мач от Висшата лига

Неудържим Астън Вила размаза безобразен Манчестър Сити и го измести от третото място