Петър Мицин се класира на 21-о място на 400 метра свободен стил на олимпийския турнир по плуване в Париж.

Под погледа на президента на Република България Румен Радев, председателят на БОК Стефка Костадинова и спортният министър Георги Глушков от трибуните в зала "Ла Дефанс Арена" 18-годишният световен рекордьор в дисциплината за юноши Мицин финишира на седма позиция във последната петата серия с 3:49.30 минути.

Той остана на пет секунди от личното си постижение, което щеше да бъде достатъчно за класиране на финала довечера, в който с последни осми резултат влезе германецът Оливер Клемет с 3:45.75 минути.

Най-бърз в сериите беше друг германец Лукас Мертенс с 3:44.13 минути.

След състезанието държавният глава се отправи към олимпийското село, където заедно с председателят на БОК Стефка Костадинова ще се срещне със спортисти от българската делегация.