Отборът на Тотнъм записа минимална победа с 1:0 над Брайтън в тазвечершната среща от първенството във Висшата лига.

В 21-ата минута, Ян Вертонген достигна до отбита топка и точно преди да стреля, кълбото беше блокирано от съперников защитник. В самия край на първото полувреме, Деле Али напредна с кълбото към наказателното поле и директно стреля към вратата по трева, но един от бранителите спря топката точно на голлинията.

Снимка 419934

Източник: БГНЕС

В 67-ата минута, Дани Роуз също пробва късмета си, но този път Матю Райън внимаваше и опаси мрежата си "суха". Малко след това, Тоби Алдервейрелд разтресе десния страничен стълб, след като отправи много опасен шут от близка дистанция.

В 83-ата минута, Матю Райън отново заключи вратата си при удар на Кристиан Ериксен. Изстрелът беше доста опасен и топката летеше право към долния десен ъгъл, но вратарят блесна с невероятна изява. В 88-ата минута, Кристиан Ериксен донесе трите точки за "шпорите", след като шутира много мощно от движение и този път топката влетя в мрежата за 1:0.

След тази победа, Тотнъм увеличи актива си от точки на 70 на третото място във Висшата лига, докато Брайтън е на 15-ата позиция с 34.