Брайтън надви Тотнъм с 4:2 в мач от поредния кръг на Висшата лига. "Чайките" завършиха календарната година по възможно най-добрия начин, след като предложиха офанзивно зрелище на своя "Амекс Стейдиъм". Селекцията на Роберто Де Дзерби наложи много високо темпо още от първия съдийски сигнал и подсигури трите си точки след голове на Хиншълууд, Еступинян и две реализирани дузпи от Жоао Педро.

Победата изкачи Брайтън на осмото място във временното подреждане, докато Тотнъм е на петата позиция. Мачът за Спърс можеше да се развие и по различен начин за тях, но хората на Постекоглу се хвърлиха на щурм чак след 80-ата минута, когато вкараха два гола чрез Велис и Бен Дейвис. След тях греда пък удари Хьойберг.

Брентфорд - Уулвърхемптън 1:4 в мач от Висшата лига

Уулвс вилняха в Лондон

Селекцията на Гари О"Нийл надви Брентфорд с 4:1

Първото полувреме на "Амекс стейдиъм" беше истинска наслада за сетивата на футболния запалянко. Брайтън се нуждаеше от около десетина минути, за да демонстрира зрелищния си атакуващ стил. Последна преграда пред гола все се оказваше италианецът Викарио, който реагираше повече от отлично при удари на Дани Уелбек.

Неизбежното сполетя "шпорите" в 11-ата, когато продължителна атака на няколко пъти премина през Жоао Педро. С последното си отиграване бразилският национал продължи за младия талант на клуба Хиншълууд, който беше оставен абсолютно непокрит и със страхотен удар дари "чайките" с преднина.

Селекцията на Роберто Де Дзерби нямаше намерение да се задоволява само с този гол, а напротив - започна да атакува още по-масирано. В 23-ата минута Деян Кулушевски направи цинично нарушение в собственото си наказателно поле и дузпата бе безспорна. С отговорната задача се нагърби Жоао Педро, който прати Викарио в другия ъгъл за 2:0.

Снимка 647547

Вихрушката пред вратата на Спърс за тази част бе допълнена и от ударените две греди. Една от тях беше дело на ветерана Джеймс Милнър, който опита да се разпише с техничен изстрел от границата на наказателното поле.

До паузата Тотнъм погледна идея по-смело към вратата на Брайтън и стигна дори до изстрел в страничния стълб чрез Ричарлисон.

Нотките на активизация в редиците на гостите обаче бързо се изпариха с категоричното представяне на опонента им през второто полувреме. В 63-ата минута еквадорецът Еступинян, който се появи като резерва, съумя да покачи преднината на Брайтън до класическото 3:0.

Четвърт час преди края Фъргюсън беше съборен в наказателното поле и съдията Гилет даде нова дузпа за домакините. Жоао Педро отново запази присъствие на духа и елегантно направи 4:0.

И тук някъде Тотнъм се сети да играе футбол...

Снимка 647548

В 81-ата минута резервата Алехо Велис вкара първия си гол в английската Висша лига, след като получи отлично подаване от Сон. Не след дълго, Бен Дейвис направи така, че нещата да стигнат до 2:4.

Всичко това вдъхнови момчетата на Постекоглу, които създадоха и достатъчно на брой положения, чрез които да стигнат до впечатляващ обрат. Пропуски на Сон и Велис, както и шут в гредата на Хьойберг обаче направиха така, че този закъснял финален щурм да не даде необходимия резултат.

Евертън - Манчестър Сити 1:3 в мач от Висшата лига

Шампионът е тук! Сити обърна Евертън в здрав мач на "Гудисън Парк"

Силно второ полувреме помогна на "гражданите"