Брайтън разгроми с 0:5 домакините Шефилд Юнайтед в мач от 25 кръг на английската Висша лига.

"Остриетата" останаха с човек по-малко още в 13', след като Мейсън Холгейт получи червен картон.

На почивката Брайтън поведе с комфортна преднина, след като за "чайките" се разписаха Факудно Буаноноте в 20-ата минута, а едва четири минути по-късно Дани Уелбек овладя отбитата топка в наказателното поле и я изстреля право в целта, правейки резултата 0:2 в 24-ата.

Шефилд Юнайтед отбеляза гол, но съдията Стюърт Атуел даде сигнал, че иска да провери редовността му чрез системата ВАР и отмени гола заради засада.

Проблемите за домакините се задълбочиха след автогол в 75-ата минута, допуснат от Джак Робинсън, който опита да избие топката след центриране, но вместо това я прати във вътрешната страна на левия стълб на собствената си врата и така резултатът стана 0:3.

Гостите продължиха да натискат след като Паскал Грос отигра в наказателното поле, а Симон Адингра зесече топката, за да я прати в долния десен ъгъл, който направи резултата 0:4.

Симон Адингра отново блесна в мача. Той стреля от наказателното поле и отново намери вратата за 0:5.

Тотнъм - Брайтън 2:1 в мач от Висшата лига

Драма в Северен Лондон! Тотнъм обърна Брайтън в последните секунди и се намести в топ 4

Гол в 96-а минута донесе успеха на "шпорите"