Лидерът в английската Висша лига Манчестър Юнайтед разгроми с 4:1 гостуващия Болтън в двубой от 30-ия кръг.

Пред 76 000 зрители на „Олд Трафорд" домакините решиха мача до 17-ата минута. В 14-ата кореецът Джи Сун-Парк откри резултата с удар от наказателното поле след подаване от ляво на Кристияно Роналдо. Три минути по-късно Уейн Руни удвои, като преодоля вратаря Яскелайнен отново след подаване на Роналдо.

В 25-ата минута Джи Сун-Парк наниза трето попадение за Юнайтед, за което бе изведен в коридор от вездесъщия португалец.

Четвърт час преди края Руни наниза второто си попадение с шут с левия крак. Английският национал получи идеален пас от влезлият на мястото на Кристияно Роналдо Алън Смит, който го намери от собствената си половина. Това бе гол №70 за Манчестър Юнайтед през този сезон в шампионата.

В 86-ата минута от дузпа ветеранът Гари Спийд вкара почетното попадение за Уондърърс. Съдията Алън Уайли отсъди най-тежкото наказание заради фаул на Видич срещу Файе.

Контузия в глезена получи капитанът на отбора Гари Невил, който напусна накуцвайки още в 11-ата минута и бе заменен от Уес Браун. Невил ще отсъства поне три седмици, заявиха лекарите след прегледа.

Шампионите от Челси не срещнаха съпротива от Шефилд Юнайтед и спечелиха с 3:0 на „Стамфорд Бридж". Андрий Шевченко откри резултата още в 4-ата минута.

В 17-ата минута Саломон Калу удвои с точен удар от воле, след асистенция на Шева. През втората част Михаел Балак с глава вкара третото попадение след фаул на Шон Райт-Филипс. Лондончани запазиха разликата от 6 точки с Юнайтед.

Тотнъм без Димитър Бербатов също спечели с 3:1 срещу гостуващия Уотфорд. Джърмейн Джинас откри за „шпорите" в 41-ата минута с глава.

Феноменален беше вторият гол на домакините в 63-ата минута. Той бе дело на вратаря Пол Робинсън, който вкара от пряк свободен удар от над 65 метра на колегата си Бен Фостър. Хосем Гали направи 3:0 за Тотнъм 85-ата минута. А минута преди края Хендерсън вкара почетния гол за Уотфорд.