Манчестър Юнайтед по чудо се добра до първа победа като гост през сезона. "Червените дяволи" победиха с 2:1 Стоук Сити и отново са втори в класирането на Висшата лига.

С основен принос за успеха на тима бе Хавиер Ернандес-Чичарито, който реализира и двата гола. В пети пореден двубой пък Димитър Бербатов не успя да се разпише. Той остана на терена през всичките 90 минути.

В 27-ата минута Неманя Видич с глава отклони топката към Ернандес, който със задната част на своята глава реализира причудлив гол за 1:0.

По чудо Гари Невил не бе изгонен през първото полувреме за второ грубо нарушение, при положение че вече имаше жълт картон.

Резервата за Стоук Санли Тунчай обаче изравни в 81-ата минута, след като засече пас на Матю Етерингтън.

Пет минути по-късно Пол Скоулс и Патрис Евра разиграха умело, топката се озова в Ернандес, който заби победното попадение - 2:1.