Лондонският Челси ще запази лидерското си място и след този кръг във Висшата лига. Преди броени минути, момчетата на Жозе Моуриньо с лекота надвиха Астън Вила с 3:0. Точни за успеха на „сините" бяха Оскар, „головата машина" Диего Коща и Вилиян след добавка. Така столичани продължават без загуба от началото на кампанията, имайки пет успеха и само един равен двубой.

Загубата пък е втора поредна за гостите от Астън Вила. Бирминагамци започват да „дърпат ръчната спирачка" и след добрия старт на сезона, сега вече се свлякоха до 4-то място.

Лондончани приемаха днешния си опонент като лидери във временното класиране. Изненади сред титулярите на Жозе Моуриньо нямаше, като впечатление правеше, че немският национал Андре Шурле отново стартираше като резерва. Припомняме, че именно световният шампион бе вкарал гола за равенството срещу Ман Сити, но това явно не се е оказало достатъчно, за да измести твърдия титуляр-Вилиян.

Гостите от Астън Вила пък пристигаха на „Стамфорд Бридж" с понижено самочувствие след сериозния бой, който момчетата на Пол Ламбърт ядоха от Арсенал. Надеждите на бирмингамци бяха свързани с Гейбриъл Агбонлахор, който в атака щеше да бъде активно подпомаган от Андреас Вайман.

Челси не изгуби никакво време в разучаване на опонента, стартирайки с непрестанни атаки. Първото опасно положение дойде след само 180 секунди игра, когато удар с глава на Бранислав Иванович бе спасен от Гузан. Американският страж обаче бе на колене малко по-късно, когато „сините" заслужено поведоха с 1:0.

Бране Иванович изведе Вилиян отлично зад отбраната на Вила, бразилецът моментално шутира от сравнително малък ъгъл, ала ударът му бе отразен от съперниковия страж. За негова радост, коженото кълбо отново попадна в краката му и този път той предпочете пас към непокрития Оскар. Сънародникът му не го разочарова и с лекота реализира.

След половин час игра, резултатът можеше да бъде удвоен. Еден Азар скъса от финтове Алън Хътън, след което подаде остро към Фабрегас, който обаче от изгодна позиция стреля над гредата.

Диего Коща показа признаци на живот чак към 35-ата минута, когато таранът намери мястото си в наказателното поле и отправи удар  с глава, който обаче отново бе отразен от Гузан. До края на полувремето, гостите от Вила опитаха няколко интересни контраатаки, които не затрудниха Куртоа и бранителите пред него.

Втората част можеше да започне по изненадващ начин, ако английският национал Фабиан Делф бе отбелязал след мощен шут от средна дистанция.  Нещата на „Стамфорд Бридж" дойдоха на мястото си в 59-ата минута, когато Диего Коща отбеляза дежурното си попадение.

Отлична комбинация между Вилиян и Азар продължи с пас към Аспиликуета. „Дейв" центрира акуратно към головия хищник Коща, който  с глава реализира за 2:0.

Всичко в този двубой приключи с настъпването на 80-ата минута, когато Вилиян увенча добрата си игра, реализирайки третото и последно попадение в срещата.

В следващия кръг на Челси предстои дългоочаквано столично дерби срещу Арсенал, докато Астън Вила ще домакинства на шампионите от Ман Сити.

ЧЕЛСИ-АСТЪН ВИЛА 3:0

1:0 Оскар (7'), 2:0 Коща (59'), 3:0 Вилиян (79')

СТАДИОН: „Стамфорд Бридж"

СЪДИЯ: Фил Дауд

ЧЕЛСИ: Куртоа, Иванович, Кейхил, Тери, Аспиликуета, Фабрегас, Матич, Вилиян, Оскар, Азар, Коща (резерви: Чех, Луис, Зюма, Дрогба, Микел, Реми, Шурле)

АСТЪН ВИЛА: Гузан, Хътън, Сендерос, Бейкър, Сисоко, Клевърли, Делф, Уестууд, Вайман, Агбонлахор, Ричардсън (резерви: Гивън, Кларк, Бакуна, Бент, Санчес, Н'Зогбия, Грийлиш)