Манчестър Сити записа инфарктна победа с 3:2 над Тотнъм в първото от двете днешни дербита във Висшата лига. „Гражданите" поведоха с 2:0, след което допуснаха изравняване. В даденото от рефера продължение обаче Марио Балотели си спечели дузпа, която след това и реализира. С успеха Сити се откъсна на 6 точки пред Юнайтед и 8 пред „шпорите".

Първото полувреме не предложи кой знае какви емоции на феновете, макар че Кун Агуеро имаше хубав шанс да открие, но Фридел спаси.

Всичко най-интересно обаче тепърва предстоеше. Сити поведе в 56-ата минута. Давид Силва се освободи от защитник на Тотнъм, напредна и пусна хитър извеждащ пас към Насри. Французинът не се забави и със светкавичен удар матира Фридел.

Само 180 секунди по-късно „гражданите" вече се виждаха победители. Домакините удвоиха аванса си, макар и с голяма доза шанс. След центриране от корнер, защитата на Тотнъм сбърка и изпусна Лескът. Бранителят на Сити сякаш се спъна в топката, но успя да  влезе с нея във вратата.

Минута по-късно обаче Фортуна се усмихна и на лондончани. Стефан Савич сбърка фатално и не успя да отиграе едно дълго подаване. Топката попадна у Дефоу, който заобиколи Харт и търкулна топката в мрежата.

Попадението даде криле на гостите и в 65-ата резултатът вече бе равен. Гарет Бейл изравни с невероятно техничен фалцов удар от границата на пеналта, който не остави никакви шансове на Харт.

В последната минута Тотнъм можеше дори да стигне и до победата.  След нова ужасна грешка на Ставич, Бейл отне, проби и сервира топката на Дефоу пред опразнената врата. Нападателят обаче малко закъсня и не успя да я засече добре, пращайки я в аут.

Спърс обаче трябваше да палти скъпо за този пропуск. В ответната атака резервата Марио Балотели се съборен от Ледли Кинг и Хауърд уеб посочи бялата точка. Италианецът сам изпълни наказателния удар и се превърна в герой за Сити, оформяйки крайното 3:2.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ТОТНЪМ  3:2

1:0  Самир Насри (56')

2:0  Джолиън Лескът (59')

2:1  Джърмейн Дефоу (60')

2:2  Гарет Бейл (65')

3:2  Марио Балотели (95'-д)

Манчестър Сити: Харт, Лескът, Савич, Клиши, Ричардс, Бари, Милнър, Насри, Силва, Агуеро, Джеко (Балотели 65')

Тотнъм: Фридел, Кабул, Кинг, Асу-Екото, Уокър, Ленън (Пиенар 88'), Паркър, Бейл, Модрич, ван дер Ваарт (Ливърмор 67'), Дефоу