Славия (Прага) победи с 2:1 гостуващия Аякс и влезе в групите на Шампионската лига за първи път в историята си. В първата среща в Амстердам отборът на Карел Яролим също спечели, но с 1:0.

Така чешкият отбор се превърна в 100-тния тим, който влиза в груповата фаза на Лигата. Мачът на стадион „Евжен Росицки" бе драматичен. В герои за Славия се превърнаха авторът на двата гола във вратата на Стекеленбург Станислав Вълчек и стражът Мартин Ваняк.

Вълчек откри, но Хунтелаар изравни в 33-ата минута. Решителното второ попадение падна чак в 88-ата минута, когато чешкият нападател получи пас от Тавареш и простреля отново вратата на четирикратния европейски шампион.

Любопитно е, че и отбор №99 в Лигата - ФК Копенхаген, се класира миналата година след успех над Аякс.

Жребият за груповата фаза ще се тегли днес от 19 часа в Монако. Отборите се разпределени в четири урни. В първата са водачите Милан, Барселона, Ливърпул, Интер, Арсенал, Реал, Челси и Манчестър Юнайтед.
Във втора урна са съставите на Валенсия, Лион, Порто, Севиля или АЕК, ПСВ Айндховен, Рома, Вердер и Бенфика. В третата група са Селтик, Шалке, Щутгарт, Стяуа, ЦСКА (Москва), Спортинг, Лацио, Марсилия. В урната на аутсайдерите са Рейнджърс, Шахтьор, Бешикташ, Олимипакос, Динамо (Киев), Фенербахче, Славия и Розенборг.

Първите двубои от груповата фаза са на 18/19 септември, а заключителните ще са на 11/12 декември. Милан ще играе последния си мач от групите на 4 декември, защото заминава за участие в Световното клубно първенство. Финалът на Шампионската лига ще бъде на 21 май в Москва.