Отборът на Арда победи 2:1 Славия в Кърджали в двубой от 28 -ия  efbet Лига. Така домакините прекъснаха негативната си серия от3 мача без пълен успех, а освен това прати отбора поне временно в Топ 6. Възпитаниците на треньора Николай Киров поведоха в 9-ата минута с гол на Борис Тютюков. Три по-късно Станислав Иванов удвои. Славия върна едно попадение в 35-ата минута чрез Кристиан Стоянов, за когого това бе дебютен гол в мъжкия футбол.

С първата си интересна ситуация в битката домакините откриха резултата. Чинонсо Офор нацели с глава горната греда след центриране на Деян Лозев, а при добавката Борис Тютюков не сбърка, за да открие резултата.

Три минути по-късно футболистите на Николай Киров шокираха "белите" за втори път. Станислав Иванов получи подаване от Лъчезар Котев, след което изпревари бранител на гостите и с точен удар матира Светослав Вуцов.

В 24-ата минута Галин Иванов отправи бомбен шут с десния крак от далечна дистанция, но опитът му бе майсторски отразен от стража на домакините.

В 35-ата минута талантът на "белите" Кристиян Стоянов намали резултата, след като вкара гол в мрежата на Анатолий Господинов с прецизен удар от границата на наказателното поле.

В 51-ата минута Станислав Иванов намери на добра позиция Борислав Цонев. Атакуващият халф овладя кълбото и стреля, но на пътя на топката изскочи Мартин Георгиев, който сложи крак и опитът на юношата на Левски излезе в корнер.

В 77-ата минута дойде и най-чистото положение за втората част. Резервата Куентин Зеедорф отправи силен шут с левия крак, но Господинов внимаваше и атрактивно изби топката. До края на срещата футболистите на Златомир Загорчич се опитаха да стигнат до точката, но защитата на Арда се справи и заслужи трите точки.

Така отборът от Кърджали се изкачи до 6-ата позиция с актив от 39 точки, а "белите" остават на 12-о място с 30.

Арда - Славия 2:1 (Развой на двубоя по минути)

Срещата започва в 20:15 часа