Севиля стана последният отбор, който влезе в групите на Шампионската лига през този сезон. В отложен мач, заради смъртта на Антонио Пуерта, андалусийците отстраниха гръцкия АЕК, побеждавайки ги в Атина с 4:1 и с общ резултат 6:1 продължават напред.

Срещата започна равностойно, но домакините поглеждаха по-често към вратата на Севиля с идеята да върнат двата гола пасив от първата среща. В устрема си на всяка цена да вкарат попадение, в 31-ата минута гостите си спечелиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, който Луис Фабиано реализира за 0:1.

Голът на практика сложи край на надеждите на домакините за класиране и увереността им също се изпари. Това бе добре дошло за момчетата на Хуанде Рамос, които чрез Кейта в 40-ата и отново Фабиано в 45-ата вече водеха 3:0 на почивката.

През второто полувреме двата отбора си размениха по едно попадение, за да оформят крайното 1:4. Първо Кержаков се разписа за севилци в 53-ата минута, а Ривалдо в 83-ата отбеляза почетното попадение за АЕК. Въпреки отпадането си, гръцкият тим ще продължи участието си в Европа. Столичани ще срещнат австрийския шампион Ред Бул (Залцбург) в първия кръг за груповата фаза от трунира за Купата на УЕФА.