Реал Мадрид и Милан очаквано се класираха за следващата фаза на Шампионската лига. Испанците спечелиха група "С" на турнира с 13 точки, следвани от "росонерите" с 9 точки.

Тимът на Мануел Пелегрини стигна до заслужен успех с 3:1 над Олимпик Марсилия. С два гола за "белия балет" се отличи Кристиано Роналдо, а един добави Албиол.

Португалецът откри в още в 5-ата минута с удар от 30 метра от фаул. Само 6 минути по-късно обаче домакините изравниха. След неразбория в наказателното поле на испанския тим, топката попадна в Лучо Гонзалес, който изравни за 1:1.

До края на полувремето гостите по чудо не вкараха нов гол. В 28-ата минута Роналдо уцели греда, а след това последователно Игуаин, Пепе и Серхио Рамос пропуснаха отлична възможност да реализират.

Все пак в 60-ата минута Раул Албиол даде преднина на тима си след гол, паднал при изпълнение на корнер. 10 минути по-късно Лучо Гонзалес пропусна да изравни от дузпа. Аржентинецът уцели гредата и на практика предреши мача във вреда на тима си.

В 80-ата минута Роналдо отбеляза отново. Той получи пас от Диара и след грешка на защитата и вратаря Мандана отбеляза на празна врата.

В другия мач от групата Милан се измъкна от унизително второ поражение от Цюрих. Домакините водеха след първото полувреме с 1:0 след гол от фаул на Милан Гаич. През втората част Роча от домакините събори Бориело и бе отсъдена дузпа. Защитникът получи червен картон за действието си, а Роналдиньо изравни за крайното 1:1.

РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА!