90+12′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Сантяго Бернабеу", гр. Мадрид (Испания) Зрители:
90+12′

Край на мача!

90+1′

ГООООЛ!! Отново Хоселу! В първата минута на добавеното време Реал (Мадрид) постига невероятен обрат. Антонио Рюдигер получи топката след корнер и той подаде към Хоселу, който безпощадно отбеляза за 2:1.

88′

ГОООЛ! Равенство! Хоселу! Винисиус отправи удар и Мануел Нойер сгреши много грубо. Той изби топката пред себе си, където Хоселу от близка дистанция се възползва и изравни за 1:1.

83′

Винисиус успя да изпревари Кимих и успя и стреля, но топката премина над вратата на Байерн.

72′

Попадение на Реал (Мадрид) не бе зачетено заради нарушение в атака на Начо! Федерико Велверде получи топката и я насочи към наказателното поле, откъдето след рикошет тя се озова в мрежата на Нойер.

68′

ГОООООЛ!! Алфонсо Дейвис! Хари Кейн намери Алфонсо Дейвис с безупречен пас. Канадецът успя да овладее топката и с невероятен шут в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря.

59′

Родриго стреля много опасно от пряк свободен удар, но Мануел Нойер блесна с изумителен рефлекс, за да избие.

Снимка 664159

55′

Винисиус напредна и подаде великолепно за Родриго. Бразилецът нанесе удар, но топката излезе в аут, минавайки на няколко сантиметра от левия страничен стълб.

47′

Хари Кейн овладя в центъра на терена и подаде към Алфонсо Дейвис, който напредна мощно, след което центрира. Топката обаче срещна тялото на бранител на противника и се удари в напречната греда.

46′

Едва минута след началото на втората част Винисиус проби и подаде към Федерико Валверде, но Ерик Дайър го изпревари за част от секундата и изчисти топката.

45′

Начало на второто полувреме!

45+2′

Край на първата част!

40′

Реал (Мадрид) беше близо до попадение, след като Дани Карвахал пусна за Винисиус, който се опита да намери Родриго, който не успя да играе с топката, но тя беше блестящо насочена в очертанията на вратата. Мануел Нойер с хубава намеса успя да избие топката в ъглов удар.

28′

Йозуа Кимих напредна отдясно и опита пас в наказателното поле, но топката се озова в Хари Кейн, който моментално стреля без подготовка, но Андрий Лунин внимаваше и изби в ъглов удар.

Снимка 664156

27′

Серж Гнабри получи контузия и на негово място влиза Алфонсо Дейвис.

15′

Джуд Белингам проби през центъра и подаде на Винисиус, който от границата на наказателното поле опита късмета си, но топката премина високо над вратата на Байерн (Мюнхен).

13′

Страхотна възможност за Реал (Мадрид)! Карвахал намери непокрития Винисиус, който шутира, но нацели страничния стълб. Родриго опита добавка, но право в ръцете на Мануел Нойер!

Снимка 664155

8′

Баварците организираха атака, при която Йозуа Кимих подаде към Джамал Мусиала пред наказателното поле, който пък намери Серж Гнабри. Той отправи изстрел, но топката премина покрай вратата на Лунин.

6′

Първата опасна ситуация в мача е факт! Даниел Карвахал получи отдясно и пусна пас по земя в наказателното поле, но Родриго се размина на сантиметри с топката.

1′

24. Арда Гюлер

Реал (Мадрид) се изправя срещу Байерн (Мюнхен) в нов титаничен сблъсък в Шампионската лига след шоуто миналата седмица в Германия, завършило 2:2. Победителят от полуфиналния реванш ще си осигури класиране за мечтания финал на "Уембли", на 1 юни.

"Белия балет"се явява черна котка за баварците, като Кралският клуб в последните три пъти неизменно елиминира съперника си. Германците определено изпитват затруднения срещу "лос бланкос" и в последните осем срещи между двата отбора имат цели 6 поражения и само две равенства, макар и да се представиха добре в първата среща. Карло Анчелоти също играе много успешно срещу баварския гранд, като в 9 мача срещу тях, начело на Милан и Реал, има шест победи, три ремита и нито едно поражение.

За Реал (Мадрид) уикенда премина повече от перфектно, като тимът си осигури предсрочно рекордна 36-а титла в Ла Лига, като победи с лекота с 3:0 Кадис, а в този мач като титуляри започнаха лекувалите тежки контузии Тибо Куртоа и Едер Милитао. Освен това Карло Анчелоти даде почивка на практика на всичките си титуляри, които ще са свежи за мегасблъсъка с "баварците". Единственият проблем пред италианеца ще е контузията на Дейвид Алаба. Повод за оптимизъм на "белия балет" пък дава статистиката, че в последните си пет домакински мача във всички турнири Кралският клуб е отбелязвал поне два гола.

За Байерн изминалия уикенд далеч не бе толкова позитивен. Тимът отстъпи с 1:3 в гостуването на Щутгарт, а освен това загуби заради контузия Рафаел Герейро, който няма да играе. Все пак добрата новина е, че Серж Гнабри, Лерой Сане, Матайс Де Лихт и Дайо Упамекано са в по-добро състояние и би трябвало да са на разположение на Томас Тухел. Освен Герейро, наставникът на баварците няма да може да използва още Кингсли Коман, Саша Боей и Буна Сар.

Немският гранд има само едно поражение от последните си 12 мача срещу испански отбори у дома или навън (седем победи и четири равенства), но по-притеснителното е, че са отпадали в 6 от последните 8 елиминации срещу тимове от тази страна. Германският гранд рискува да остане с празни ръце за пръв път от 2012 г., като Шампионската лига остана единственият шанс на тима за трофей. Феновете на Байерн обаче още си спомнят с радост 2012 г., когато любимците им изхвърлиха Реал (Мадрид) отново на полуфиналите след разменени победи с по 2:1 и драматични дузпи в испанската столица.

По пътя си към този етап "баварците" се справиха в елиминациите с Лацио и Арсенал. "Белия балет" пък с известни трудности елиминира друг немски тим - РБ Лайпциг, както и миналогодишния носител на трофея Манчестър Сити, след две равенства и дузпи, за да стигне до полуфиналите.