Отборът на Наполи се завърна триумфално на своя стадион „Сан Паоло" в Шампионската лига, след като победи с 2:0 Виляреал. Благодарение на успеха момчетата на Валтер Мадзари заемат втората позиция във временното класиране в групата, като изостават само от лидера Байерн, който след два кръга е с две победи. Преди две седмици пък неаполитанци взеха точка при визитата си на Манчестър Сити.

Дземайли, Донадел, Маджо и Бритос пропуснаха мача поради травми, но в предни позиции за Наполи бяха „тримата тенори" - Хамшик, Лавеци и Кавани, които си казаха тежката дума.

„Жълтата подводница" пък започна с Нилмар и Роси в атака, въпреки, че италианецът се считаше за сигурен отсъстващ от състава заради травма.

След 21 години без мач  в Шампионската лига, атмосферата на „Сан Паоло", както се очакваше бе невероятна. Това помогна много на домакините, които набързо зарадваха тифозите с два гола.

В 15-ата минута Лавеци пусна добър пас към Хамшик, който не сгреши и изправи на крака повече от 60 000 на „Сан Паоло".

Само минутка по-късно домакините получиха право да изпълнят дузпа. Гонсало Родригес събори в полето Лавеци, за което получи и жълт картон. Зад топката застана Единсон Кавани, който не сгреши - 2:0.

До края на първата част Роси и Нилмар можеха да се разпишат, но и двамата не сполучиха. След почивката Наполи показа отлична тактическа грамотност и запази комфортния си аванс.

Загубата бе втора от два мача за Виляреал, след като в първия кръг испанците отстъпиха у дома на Байерн. Наполи пък вече има 4 точки и може да мисли по-спокойно за предстоящите два двубоя с германския колос.

НАПОЛИ - ВИЛЯРЕАЛ 2:0

1:0 Хамшик (15')

2:0 Кавани (17'-дузпа)

НАПОЛИ: Де Санктис, Кампаняро, Канаваро, Ароника, Цунига, Инлер, Гаргано, Досена, Хамшик (79 Маскара), Лавеци (89 Сантана), Кавани (71 Пандев)

ВИЛЯРЕАЛ: Диего Лопес, Сапата, Родригес (33 Камуняс), Мусакио, Катала, Кани, Сена (83 Вакасо), Бруно, Де Гузман (83 Перес), Роси, Нилмар