Славия приема новака Арда (Кърджали) във втори мач от днешната програма на efbet Лига. Двубоят на стадион "Славия" е с начален час 20:30.

В миналия кръг момчетата на Златомир Загорчич завършиха 0:0 с шампиона Лудогорец, а двубоят бе белязан от съдийски грешки. Главният съдия на срещата - Стефан Апостолов, е отстранен от нарядите за неопределено време.

Президентът на столичани Венцеслав Стефанов пък бе глобен с 5000 лева от Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз заради обидните реплики към Апостолов след срещата.

Венци Стефанов: За какво ме глобяват с 5000 лева? Просто казах истината

"Ако не го познавахме, можеше да се помислим, че е участвал в черно тото. Това обаче не може да се случи, защото няма толкова акъл"

Славия ще бъде без вратаря си Антониос Стергиакис, който бе изгонен с директен червен картон без да е извършил нарушение. Янис Карабельов и Дарко Тасевски все още лекуват травми.

В седмия кръг на efbet Лига Арда посрещна Черно море и успя да стигне до нулевото равенство, въпреки че игра повече от едно полувреме с човек по-малко, след като Румян Ховсепян бе изгонен в 38-ата минута.