Съставът на Спортист (Своге) победи с минималното 1:0 Доростол (Силистра) във втория мач от първия ден на традиционния турнир "Албена Къп" 2011, на който Topsport.bg е медиен партньор.

Победното попадение в срещата падна още през първото полувреме. В 26-ата минута Димитър Борисов отбеляза с премерен удар от средно разстояние. Като цяло срещата бе равностойна, а през второто полувреме изобилстваха по-грубите влизания.

В 81-ата минута за оспорване на съдийско решение бе показан червен картон на Петър Василев от Спортист.

По-рано през деня Калиакра (Каварна) и Светкавица (Търговище) завършиха наравно 2:2 в мач, с който се даде началото на тазгодишното издание на турнира.

Спортист - Доростол 1:0
1:0 Димитър Борисов (26')

Състави на двата отбора:

Спортист: Годжев, Илиев, Тодоров, Мутафов, Младенов, Янков (46' Райчев), Атанасов, Миленов (62' Величков), Кр. Георгиев, Василев, Борисов (83' Стоичков).

Доростол: Димов (46' Маринов), Дамянов, Николов (46' Йосифов), Начев, Маринов, Дончев (65' Русев), Димитров (72' Събев), Бижев (71' Феман), Ченешков (46' Мехмед), Станчев (46' Мартинов), Беадиров (61' Иванов).

Стадион: Албена 3
Съдия: Радан Мирянов (Варна)

Жълти картони: Тодоров, Георгиев, Борисов, Райчев (Спортист), Маринов, Йосифов (Доростол)

Червен картон: Василев (81' Спортист)