Отборът на Спортист (Своге) постигна ценна победа с 2:1 при гостуването си на Черноморец (Бургас) в мач от 16-ия кръг на Втора лига. За победителите точни бяха Павлин Чиликов и Георги Маджаров, а за домакините Тодор Чаворски вкара директен гол от корнер.

Бургазлии владееха инициативата през по-голяма част от срещата, но гостите поведоха чрез Павлин Чиликов, който бе точен с глава в 31-ата минута.

През втората част "шоколадите" удвоиха своя аванс чрез Георги Маджаров, който завърши успешно контрааатака.

В 68-ата минута Тодор Чаворски отбеляза директен гол от корнер, а четвърт час преди края на редовното време Черноморец получи възможност да изравни от дузпа. Венцислав Гюзелев обаче не успя да реализира от бялата точка. До края на мача нов гол не падна и  гостите от Своге се поздравиха с важна победа, но въпреки това все още се намират на последната 18-а позиция с 14 точки.