Левски записа четвърти пореден мач без победа в еfbet Лига. В среща от 17-ия кръг "сините" завършиха наравно 1:1 с отбора на Ботев (Пловдив) на стадион "Георги Аспарухов". Домакините поведоха с гол на Цунами в 18-ата минута, но след почивката Антоан Бароан възстанови равенството. В средата на второто полувреме пък главния съдия Никола Попов отсъди дузпа за "канарчетата", която впоследствие отмени след преглед със системата ВАР.

Началото на срещата бе нервно като играчи и от двата отбора набързо си заслужиха жълти картони. В 8-ата минута Хосе Кордоба получи официално предупреждение за груба игра срещу Джеймс Ето"о, а четири по-късно Антонио Перейра бе санкциониран за нарушение срещу Жереми Петрис.

Така се стигна до 18-ата минута, когато "сините" поведоха в резултата. Цунами засече центриране на Марин Петков от ъглов удар и с удар с глава не остави шансове на Хидайет Ханкич.

Снимка 641736

Източник: startphoto.bg

В края на първата част домакините имаха претенции за дузпа, след като Роналдо отне топката от Джеймс Ето"о, нахлу в наказатлното поле на Ботев и след съприкосновение с Петър Чернев падна на тревата, но главния съдия Никола Попов не уважи неговите претенции. До края на първата част други интересни ситуации нямаше и Левски се оттегли на почивка с аванс в резултата.

През второто полувреме гостите повишиха оборотите и 120 секунди след подновяването на играта Ивелин Попов пусна пас в коридор към Акере, който от своя страна се опита да намери Бароан в непосредствена близост пред врата на Левски, но подаването му не се получи.

Така се стигна до 53-ата минута, когато Антоан Бароан отбеляза гол за Ботев, който първоначално бе отменен заради засада. Ивелин Попов центрира в наказателното поле на Левски, където Бароан с техничен удар изпрати топката в мрежата на "сините", но страничния съдия маркира засада на нападателя. След преглед със системата ВАР, главният съдия Никола Попов призна попадението на французина за редовно.

Снимка 641743

В 64-ата минута ВАР отмени дузпа за Ботев. Патрик-Габриел Галчев фаулира Янис Карабельов в наказателното поле и Никола Попов посочи бялата точка. След преглед със системата за видео повторение главният съдия отмени първоначалното си решение.

До края на мача и двата отбора имаха шансове за нов гол, като Пламен Андреев спаси удари на Ивелин Попов и Бароан, а пък гредата помогна на "канарчетата" след шут на Рикардиньо в 78-ата минута. В даденото от съдията 9-минутно продължение опасен удар на Илиян Стефанов премина встрани от вратата на Ботев.

Така Левски продължава да няма победа от 22 октомври, когато "сините" надделяха с 1:0 над Черно море на "Герена". Така те заемат шестата позция с актив от 28 точки.

От своя страна Ботев пък вече четири мача не познава вкуса на поражението, като в тях "канарчетата" записаха две равенства и две победи.

Левски - Ботев (Пловдив) 1:1 (Развой на срещата по минути)