90+9′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители:
90+9′

Край на мача!

90+5′

Опасен удар на Илиян Стефанов, който премина встрани от вратата на Ботев.

90′

Девет минути добавено време!

90′

Ивелин Попов и Антоан Бароан бяха заменени от Дилан Мертенс и Мартин Секулич.

90′
84′

Емануел Уме отстъпи мястото си на Николай Минков.

82′

Жълт картон за Ивелин Попов.

80′

Пламен Андреев спаси опасен удар на Бароан.

78′

Греда за Левски! Рикардиньо се освободи от защитник на Ботев и с удар по земята уцели левия страничен стълб на вратата пазена от Хидайет Ханкич!

78′

Жълт картон и за треньора на Ботев - Душан Керкез, за оспорване на съдийско решение.

73′

Удар на Ивелин Попов от дистанция, Пламен Андреев изби в корнер.

71′

Жълт картон за Балоянис за нарушение срещу Петрис.

69′

Асен Митков е сменен от Рикардиньо.

64′

ВАР отмени дузпа за Ботев! Патрик-Габриел Галчев фаулира Янис Карабельов в наказателното поле и Никола Попов посочи бялата точка! След преглед със системата ВАР главни съдия отмени първоначалното си решение.

63′

Роналдо отново поиска дузпа, след контакт с Петър Чернев, но Никола Попов остави играта да продължи.

57′

Двойна смяна в отбора на Левски. Асими Фадига и Марин Петков бяха заменени от Патрик-Габрел Галчев и Илиян Стефанов.

57′
53′
Снимка 641743

Източник: startphoto.bg

Гол на Бароан за Ботев, който първоначално бе отменен заради засада. Ивелин Попов центрара в наказателното поле на Левски, където Бароан с техничен удар изпрати топката в мрежата на "сините", но страничния съдия маркира засада на нападателя. След преглед със системата ВАР, главният съдия Никола Попов призна попадението на французина за редовно.

48′

Привържениците на Ботев почетоха паметта на бившия треньор на тима Ферарио Спасов, който загина в автомобилна катастрофа.

47′

Ивелин Попов пусна пас в коридор към Акере, който от своя страна се опита да намери Бароан в непосредствена близост пред врата на Левски, но подаването му не се получи.

46′

Започна второто полувреме!

45′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ!

45+2′

Край на първата част.

45+1′

Мощен удар на Акере от дистанция, който премина далеч от вратата на Левски.

45′

Две минути добавено време на първата част на двубоя.

39′

Роналдо отне топката от Джеймс Ето"о, нахлу в наказатлното поле на Ботев, където опита да си изпроси дузпа след съприкосновение с Петър Чернев, но главния съдия Никола Попов не уважи наговите претенции.

37′

Антаон Бароан получи топката на около 25 метра от вратата на Пламен Андреев и стреля без забаваяне, но шутът му мина над вратата.

18′

Гол за Левски! Цунами засече центриране на Марин Петков от ъглов удар и с удар с глава изведе домакините напред в резултата.

Снимка 641735

12′

Антонио Перейра получи жълт картон за нарушение срещу Жереми Петрис.

8′

Хосе Кордоба получи официално предупреждение за груба игра срещу Джеймс Ето"о.

1′

ВИЖТЕ КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА

1′

Начало на мача!

Снимка 641732

1′

Преди мача имаше минута мълчание в памет на трагично загиналия в катастрофа треньор Ферарио Спасов.

88 Красиан Колев

Отборът на Левски посреща Ботев (Пловдив) днес от 15,30 часа в двубой от 17-ия кръг на efbet Лига в търсене на първи успех от 22 октомври насам. Съдия на срещата ще бъде опитният Никола Попов.

"Сините" не познават вкуса на победата от 22 октомври насам, когато надвиха Черно море с 1:0 на "Герена". От този мач досега те записаха загуби от Берое и ФК ЦСКА 1948, както и нулево равенство с Арда (Кърджали).

За отбелязване е, че тези негативни резултати съвпаднаха с отсъствието на бразилеца Уелтон, което се оказа ключова загуба за треньора Николай Костов.

По традиция седмицата беше гореща с теми извън играта. На "Герена" проведоха Общо събрание на акционерите, шефове се хванаха за гушите и си отправиха взаимни обвинения. Една победа днес ще бъде много важна за Левски, за да се тушира напрежението.

Ботев в същото време записа в този период две победи - над Ботев (Враца) и Локомотив (София), както и равенство в дербито на Пловдив, и идва с повишено настроение. Треньорът Душан Керкез беше зарадван от завръщането на Мохамед Брахими и няма други проблеми с контузени.

Сираков отвърна на Петър Ганев: Не Левски е в будна кома, ами Вие!