Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Благоевград Зрители: 1074

Равенство между двата тима в Благоевград

83′
Снимка 636251

Източник: startphoto.bg

81′

ГООЛ ЗА ПИРИН! 1:1! АНДРЕЙ ЙОРДАНОВ! Прословутият пирински дух се доказа за пореден път, след като "орлетата" стигнаха до равенството девет минути преди края. С може би първата си по-сериозна атака за втората част, селекцията на Иво Тренчев стигна до удар на Андрей Йорданов, който излезе в корнер. Юношата на ЦСКА обаче не бе казал последната си дума и при центрирането от ъгловия удар се оказа напълно непокрит и с глава подлуди феновете на "Гнездото".

80′

Любомир Тодоров влиза в игра за Пирин, напуска Иван Тасев.

74′
Снимка 636246

73′

Иван Минчев отстъпва мястото си на терена за сметка на Тони Тасев.

71′

Сибири Кейта напуска терена, а вместо него ще видим Кристиян Стоянов.

68′

В течение на срещата агитката на Пирин имаше претенции към отсъжданията на Волен Чинков, който според тях на два пъти не пожела да отсъди дузпа в полза на техните любимци. Нито едно от положенията не беше дори преразгледано с ВАР.

66′
Снимка 636244

65′

Роберто Райчев от Славия бива заменен от Емил Стоев.

65′

Станислав Костов ще се опита да донесе свежест в атаката на Пирин. Напуска Аймен Суда.

65′

Кондраков ще замени Борис Тютюков от Пирин.

57′
Снимка 636243

50′

От Пирин поставиха под сериозно напрежение своя съперник в началните минути на втората част. В рамките на 60 секунди, "орлетата" бомбардираха с центрирания наказателното поле на Славия. Отбраната на "белите" се справяше геройски, а всичко за домакините завърши с разочароващо изпълнение на Аймен Суда.

48′

Венци Бенгюзов от Пирин получава жълт картон заради реплики по адрес на главния съдия.

Снимка 636248

47′

Иван Минчев от Славия също получава жълт картон.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

ПОЧИВКА!

39′

Заветните акорди от първото полувреме не предлагат нищо интересно на зрителите, а по-скоро са низ тежки единоборства и размяна на реплики.

Снимка 636236

31′

Централният бранител на Пирин - Александър Дюлгеров, отново бе най-опасният играч на "орлетата" в офанзивен план. Капитанът намери оптимална позиция в наказателното поле на Славия, но пак не сполучи с изстрела си с глава.

26′
Снимка 636235

13′

ГООЛ ЗА СЛАВИЯ! 0:1! СИБИРИ КЕЙТА! Отговорът на Славия беше красноречив и момчетата на Иван Колев поведоха в 13-ата минута. Лошият терен попречи на Абуд да има по-добър контрол над топката, което позволи на гостите да организират бърза атака. Сибири Кейта проби от фланга и навлезе до границата на наказателното поле, където с отличен изстрел по земя не остави никакви шансове за реакция на Ковальов. Африканецът беше изключително развълнуван от попадението си, като побърза да се прегърне емоционално с помощник-треньора на славистите Ангел Славков.

12′

Пирин загатна, че трите точки са основен приоритет за клуба в тази среща, а до гол в полза на благоевградчани можеше да се стигне в 12-ата минута. Александър Дюлгеров скочи най-високо при центриране от фаул, но ударът му с глава не намери целта.

Снимка 636233

10′

Айуб Абу получава първия жълт картон в срешата

3′

Славия получи подарък в 180-ата секунда, от който не съумя да се възползва. Бачев се изплаши от пресата на Роберто Райчев и върна слабо назад към своя вратар. За радост на "орлетата", Максим Ковальов изпревари със съвсем малко централния нападател на Славия.

2′

Срещата в Благоевград стартира с неприятна изненада и за двата отбора. Тревното покритие на стадион "Христо Ботев" изглеждаше в плачевно състояние, а неравностите по игрището усложняваха изключително много съставите на Пирин и Славия.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В СРЕЩАТА!

1′

16 Мартин Георгиев 88 Тони Тасев

Пирин (Благоевград) приема Славия  мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Двобяот на стадион "Христо Ботев" стартира в 17:30 часа, а главен рефер ще бъде Волен Чинков.

"Орлетата" са в серия от три поредни победи. Така те събраха в актива си 10 точки и се изкачиха до 14-ото място в класирането.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

Славия от своя има едва една победа от старта на кампанията и са тима с най-лоша голова разлика (-17). Те имат вкарани едва 5 гола от началото на сезона и са допуснали цели 22 в своята врата. Така Славия се намира на 15-ата позиция с равни точки с последния Етър - 4.

Борис Тютюков: Заслужено победихме, надявам се да продължаваме така

Нападателят отбеляза и двата гола при успеха над Етър

През миналата кампания Славия и "орлетата" се изправиха два пъти един срещу друг. И в двата случая столичния тим победи, като и в двата случая вкара два гола - 2:1 в Благоевград и 2:0 в София. В последните си пет мача срещу Славия Пирин няма победа - 2 равенства и 3 загуби. Предстои да видим дали днес благоевградчани ще успеят да прекъснат негативната си серия срещу този противник.